Wpis z mikrobloga

@canto: ty tu cos kolego kombinujesz jak łysy kon pod górkę :)

juz ktos tez wyzej napisal, ze zakupy za 50€ mozna zrobic duzo lepsze i to prawda. i niekoniecznie w najtanszych sklepach... nakupowales dziwnych rzeczy w dziwnych cenach w jednym z drozszych sklepow to co sie dziwisz :)

jedzenie jest tu naprawde tanie. a juz na pewno jest pewna grupa produktow ktore spokojnie kupisz taniej niz w pl :)

co
  • Odpowiedz
@Middle-Earth: W Niemczech można mieć albo prywatne albo państwowe ubezpieczenie. Jeśli nie wiesz o czym mówisz to proponuję nie zabierać głosu w dyskusji.

@Middle-Earth: @pimpek_sadelko: Niektórzy nigdy nie zrozumieją.
To nie jest konkurs "kup jak najtaniej jak najwięcej produktów".
To ma pokazać jakie produkty i za ile można kupić w danym kraju.

Jedni mają w swoim koszyku zakupowym same kurczaki a inni same krowy.
Jedni mają same wina inni
  • Odpowiedz
@canto to ze prywatne jest lepsze to mit sprzed lat kiedy to faktycznie tak było... aktualnie jest tyle prywatnych ubezpieczycieli ze owszem - ceny są niskie ale każda firma ma za zadanie zarabiać a nie działać w czynie spolecznym wiec firmy kombinują jak mogą byleby nie płacić. Ale co ja będę się z tobą kłócić... skoro wiesz lepiej. Twoje pieniądze, twoje zdrowie, twoja rodzina ;))) żebyś tylko potem nie plakal.

Z tym
  • Odpowiedz
@unstyle: pewnie liczą od łebka:) mieliśmy cała wycenę co do minuty, plus byliśmy razem w pokoju rodzinnym przez tydzień. Dodatkowo prywatni maja zawsze wiecej badań, wizyty codzienne ordynatora itd.
  • Odpowiedz
@canto: w ogóle to dzięki za tego posta. Sam juz myślałem, ze oszalałem, bo co chwila na wykopie piszą, jak to tanio w DE. Jasne, jak kupujesz jakies gowna TIPowskie to wiadomo, ze będzie taniej, ale jak chcesz mieć produkty na normalnym poziomie to nie ma bata, cenowo będzie przepaść.
  • Odpowiedz
W Niemczech można mieć albo prywatne albo państwowe ubezpieczenie. Jeśli nie wiesz o czym mówisz to proponuję nie zabierać głosu w dyskusji.


@canto: żarty sobie stroisz? Po cholerę ci prywatne ubezpieczenie? Jesteś jakiś nieogarnięty.

Co do jedzenia, ja nie robię konkursu na najtańsze produkty, tylko ty jesteś taka łamaga, że nie potrafisz iść do sklepu i kupić tak, żeby nie wydać za dużo. Twoja lista zakupów mnie rozwaliła, ja żyję w
  • Odpowiedz
wizyta z dzieckiem 50eu, szczepionka 100eu + wizyta. Specjalista zależy co robi, dermatolog 250 jedna wizyta. Żona u ginekologa za ciążowe wizyty placi około 200eu za wizytę (wliczone badania moczu, za badania krwi przyszło ostatnio 450euro.

kolega za poród płacił 2k, dentysta 2k, operacja kolana i tydzień hospitalizacji w małym szpitalu 10k.

Dla porównania, w Polsce, wszystko powyższe w prywatnej klinice (luxmed) na abonamencie kosztuje około 100zl miesięcznie.


@canto: To jest
  • Odpowiedz
W Niemczech ubezpieczenie nie jest zależne od zarobków?


@lollipop12: Państwowe jest zależne od zarobków, prywatne nie. Prywatne jest zależne od Twojego ogólnego stanu zdrowia, wieku, płci i historii ubezpieczenia.

jak chcesz mieć produkty na normalnym poziomie to nie ma bata, cenowo będzie przepaść.


@miki4ever: Tak to właśnie wygląda. Szkoda, że niektórzy nie potrafią tego zrozumieć.

Miki ostatnio pisał że 600eur płaci miesięcznie za przedszkole na 1 dziecko.


@Emigrant_Ekonomiczny: Koszt
  • Odpowiedz