Wpis z mikrobloga

Hejo mirasy. Jako, że przede mną remont łazienki, to czas na kilka pytań do fachowców. Z góry mówię - hydraulikę, elektrykę robi mój tata. Mój niebieski nie jest mocno techniczny, ale chce robić. Ja wiem, że zrobię to szybciej i sprawi mi to #!$%@? przyjemności, gdzie on będzie się męczył, więc chcę zrobić resztę remontu sama :D Wszystkie szafki, kabiny, umywalki, kibelki i kafelki już zamówione, 11 lipca ruszamy z koksem. A moje pytania to:

1. Jak najszybciej zerwać kafle? Będzie się tym zajmował niebieski, ale może sa jakieś sprawdzone, szybsze sposoby? Niektóre stare dosłownie same spadają ze ścian, ale klej zostaje na ścianach. Jak najszybciej się go pozbyć? Czy do kładzenia nowych kafli trzeba wszystko dokładnie zrywać, gładzić ściany itp itp?

2. Będę kładła regipsy - stelaż kibelkowy pod zabudowę, więc chcę zrobić taką niewielką wnękę podświetlaną LEDowo. Problem jest z kładeniem kafli, a właściwie na narożnikach, krawędziach. Chcę, żeby do siebie pasowały, więc trzeba będzie je ciąć pod kątek (45 stopni). Czym mam to robić. Jakie są specjalne narzędzia do tego, czy fleks wystarczy? Tata pewnie będzie wiedział, bo zrobił sto tysięcy łazienek znajomym i rodzinie, ale bardzo bardzo chcę zrobić to sama i mu zaimponować, ŻE WIEM :D

Na razie to dwa pytania, jakie mam, reszta jest jasna (jak na razie..;D)

W sumie, jak wszystko się zacznie - będzie jakaś relacja i zdjęcia, nie wiem może #remontzkhaleesi nawrzucam. Pomocy?:D

#remont #remontujzwykopem #budujzwykopem #budownictwo #rozowepaski #jestnadziejazenicniespieprze (nie wiem, których tagów mogę używać, więc na dzisiaj wrzucam wszystkie ;D)
  • 39
@Sobo__: 1. kafelki na kafelki odpada, niektóre same odpadają i do tego są nierówne ;D Zostaje Młot udarowy albo młotek i przecinak, czyli standard. Co z wyrównaniem ścian? Konieczne? Czy regips jakoś przygotować pod kafle?

2. Kurde, czyli więcej pieprzenia się, niż myślałam ;<
@Khaleesi: co do gladzenia, czym prostsza sciana tym wieksza przyjemnosc w ukladaniu plytek, rowniez plyta gipsowa + stelaz to niewielki koszt, warto wiec moze na stare plytki zrobic rowniez zabudowe, no chyba ze lazienka jest i tak zbyt mala. W przeciwnym razie zerwac i wyrownac ubytki. Co do cieciaz plytek w narozniki, zwykla maszyna wodna nie wystarczy, musi byc pochylana, polecam male przenosne narzedzie protool'a dsc agp wraz z listwa. Mozna
@Khaleesi: Mirek ze #szczecin również podczas #remont pozdrawia:)
2. Zależy jakie masz kafle. Jak niezbyt grube to teraz sa fajne listwy ze stali maskujące narożniki (serio wygląda o niebo lepiej niż te stare plastiki co niektórzy dalej kładą), nawet jesli wypada ze w narożniku jest cięta płytka to nic nie widać. Ogólnie polecam to rozwiązanie bo przy tych spłuczkach jednak są wibracje i zarówno fuga jak i silikon mi popękał.
@Sobo__: o o o, dzięki! To już taty dopytam, którą opcję wybrać.

@maddict: stelaż + płyta odpada, bo zabierze z 5 cm luzem, a łazienka jest niewielka i wiele rzeczy wchodzi "na styk", dlatego w grę wchodzi gładzenie od nowa albo przyklejenie płyty GK bezpośrednio na scianę, chociaż nie wiem, jak to ma się później do wytrzymałości.

polecam male przenosne narzedzie protool'a dsc agp wraz z listwa


Tu mnie nieco