Wpis z mikrobloga

Ordynarny prymitywny rasizm, który w tagu #mecz rozlał się od początku euro 2016, od wczoraj osiąga kolejne wyżyny.

Próby dyskutowania z ludźmi głownie spod znaku #4konserwy, i gimbosebków którym zaczęły się wakacje, na czym polega niewłaściwość, niemoralność, niestosowność tak prymitywnych niecywilizowanych zachowań, byłyby jak próby tłumaczenia człowiekowi, który w samo południe po kolumną Zygmunta obnażyłby się, i zacząłby machać przyrodzeniem, albo oddawać mocz.

I na argumenty, że to niecywilizowane, niestosowne, niemoralne, nienormalne, zawołałby:

"- Ale hur dur wolność jest! Jestem wolnym człowiekiem czy nie? Mogę robić co chcę czy nie? Co to za jakieś śmieszne nie wypada, nie godzi się?? CO TO ZA JAKIEŚ CYWILIZOWANE NORMY?!"

I byłby zdziwiony, że normalnych dorosłych ludzi to oburza, i ktoś wzywa policję która go zgarnia, bo to niestosowne, przekracza normy społeczne.

No i potem @moderacja taka zadziwiona, że reszta polskiego Internetu ma obraz @wykop za śmieszny portal dla rozwydrzonej gimbazy. Co wychodzi przy każdej okazji, gdy o wykopie robi się głośniej.
Ale jak to ale dlaczego, tacy fajni jesteśmy, elyta internetu.
  • 17
@spere: Wszelkiego typu naśmiewania się z koloru skóry, prymitywne żarty rasistowskie, stwierdenia "Polska dla Polaków" są ignorowane przez moderację pomimo, iż jako nawoływanie do nienawiści przedstawiany jest w regulaminie m.in. rasizm.
@spere: jesli masz na mysli te dowcipy o duzej liczbie czarnuchów w reprezentacji Francji to niestety ciężko to nazwać mi to rasizmem, to niestety jedynie żarty słabej jakości i tyle

Więc #!$%@?....
@Moderacja: http://www.wykop.pl/wpis/18315635/4konserwy-prawice-nacjonalizm-szukam-materialow-pr/

http://www.wykop.pl/link/3239847/polska-szwajcaria-jednak-wygrana/#comment-37574915

Miałem gdzieś też hasło "Polska dla Polaków", ale chyba znikają po jakimś czasie naruszenia zgłoszone bo już nie widzę

Edit: Albo wpis z gorących gdzie mirabelka chwali Islandczyków w opozycji do drużyny Francji, która rzekomo jest w połowie z łapanki. To znaczy dlatego, że są czarni. Albo golgif z jednego z goli Francji, gdzie dosyć plusowany komentarz to o tym, że dynamiczny Pogba nie dałby się złapać w
@oriebirII: Hasła "Polska dla Polaków" nie są wbrew regulaminowi. Wbrew regulaminowi jest atakowanie, obrażanie oraz nawoływanie do przemocy.

Pierwszy wpis nie narusza regulaminu. Przykładowo bycie kolekcjonerem i zbieranie przedmiotów pochodzących z nazistowskich Niemiec nie oznacza, że kolekcjoner jest nazistą. Tak samo jest w tym przypadku.

Komentarz również nie jest rasistowski. Nie ma w nim zawartej informacji, że czarnoskórzy są w jakiś sposób gorszymi ludźmi. To że ma charakter prześmiewczy nie oznacza
@oriebirII: poważnie? pierwsze to wpis jakiejś zielonki co równie dobrze mogła być z neuropy by wywołać guwnoburzę, a drugie to przeróbka wielokrotnie widzianego już tu obrazka, ale tym razem jest "rasistowski" bo wślizg jest wykonywany na czarnoskórym piłkarzu? XD to pisz do FIFA, żeby zakazali faulowania każdego kto ma inny kolor skóry niż biały... Paranoja.
@spere: przejrzałem tag #mecz i jedyne co się wrzuca w oczy to posty o tym,
@przedostatnisamuraj: Nie stwierdzenie, że dużo, raczej stwierdzenie, że nie są Francuzami.

Wślizg był wykonywany na białoskórym piłkarzu. W jedenastce Szwajcarii był raptem jeden czarnoskóry, wpadniesz może na to dlaczego ktoś wybrał akurat czarnoskórego do przeróbki, czy dalej będziesz mówił, że to nie rasizm?
@oriebirII: Nie stwierdzenie, że dużo, raczej stwierdzenie, że nie są Francuzami.

Tak samo było 4 lata temu z naszymi farbowanymi lisami, jakoś nikt nie wnosił, że to rasistowskie, ksenofobiczne itp.,

Wślizg był wykonywany na białoskórym piłkarzu. W jedenastce Szwajcarii był raptem jeden czarnoskóry, wpadniesz może na to dlaczego ktoś wybrał akurat czarnoskórego do przeróbki, czy dalej będziesz mówił, że to nie rasizm?

W jedenastce był jeden, w kadrze już było czterech,
@przedostatnisamuraj:

Tak samo było 4 lata temu z naszymi farbowanymi lisami, jakoś nikt nie wnosił, że to rasistowskie, ksenofobiczne itp.,

Polanski, Obraniak, Perquis, pogardzani ponieważ mieli mało związków z Polską (zwłaszcza ci dwaj ostatni), nie umieli po polsku, nie mieszkali tu. Francuzi spełniają wszystkie warunki, ale są czarni.