Wpis z mikrobloga

@METSEJROP: Nie studiowałem na PW, nie jestem z Warszawy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale mogę powiedzieć nt. progów jak jest w PWr - może okazać się pomocne.
Najcięższe kierunki na PWr mają najniższe progi (często 0), bo ludzie wiedzą, że tam jest ciężko. Nie ma co się sugerować progami. Niskie sugerują wysoki poziom i popularność kierunków(a raczej brak zainteresowania, co wcale nie oznacza, że kierunek jest słaby).
@METSEJROP: IPEH jest naprawdę spoko, nie studiuję tam, ale znam parę osób więc mogę coś tam powiedzieć. Na SIMRze jest mega odsiew, przyjmują po 250 osób z niskimi wynikami z matur i po roku zostaje ich ponad stówka. Dużo matmy, fizy, chemii czy materiałówki na start.
@METSEJROP: btw przez pierwszy rok chyba mają nawet to samo na mibm i na ipehu, potem dopiero konkretne ukierunkowania, ale nie jestem pewien do końca, tak czy siak podobne kierunki. Na pierwszym roku wszystkiego po trochu w sumie, ale mechanika czy matma nie jednego tam tłucze :D
@METSEJROP: Jestem po pierwszym roku IPEH'u. Kierunek ok, ale faktycznie pierwszy rok to taki ogólny wstęp. Wykładowcy to trochę loteria (mało straszna), ale chyba wszędzie tak jest. Co do ludzi to nie ma podziału na grupy, więc ciężej poznać jak widzisz ich np. raz w tygodniu (chyba, że łoisz z nimi wódę co drugi wieczór, ale pewnie na drugim roku grono tych znajomych się zmniejszy).