Wpis z mikrobloga

słyszeliście, że z okazji szczytu NATO, z hotelu przy Centrum Zdrowia Dziecka "wypraszani" są rodzice leczących się tam i walczących o życie dzieci? wiadome, te setki policjantów do ochrony ważnych dyplomatycznych tyłków musi gdzieś spać, ale czy robienie tego kosztem rodziców których dzieci walczą o życie to naprawdę jedyne rozwiązanie?! tym bardziej, że rodzic w takiej sytuacji nie ma innego wyjścia niż skulić ogon i poszukać innego miejsca do spania (na pewno nie tak blisko szpitala więc dochodzą dodatkowe koszta i strata cennego czasu), bo jedyne co się w takiej sytuacji liczy to żeby spędzić przy dziecku jak najwięcej czasu.

oczywiście jest to hotel komercyjny, więc mogą sobie zapraszać i wypraszać kogo tylko chcą lecz uważam, że rzucanie kłód pod nogi rodzicom dzieciaków, którzy i bez tego mają niewyobrażalnie ciężko jest po prostu chore i warto taką patologię nagłaśniać. teraz i tak już się tego nie zmieni, ale może na przyszłość ktoś decyzyjny się zastanowi dwa razy.

gwarantuję, że nikt z Was nie chciałby się znaleźć w sytuacji tych rodziców, którzy poza ciężką szkołą życia w postaci choroby dziecka, dostają jeszcze niespodziewanie w pysk od władz hotelu/szpitala/miasta czy tam kogokolwiek kto za to odpowiada.

#mojkrajtakipiekny #polska #centrumzdrowiadziecka #czd #warszawa #szczytnato #afera
opowiemwambajke - słyszeliście, że z okazji szczytu NATO, z hotelu przy Centrum Zdrow...

źródło: comment_y6ulyN0uaKnbhqMPjooCupOseGlwsNTC.jpg

Pobierz
  • 15
@opowiemwambajke:

oczywiście jest to hotel komercyjny, więc mogą sobie zapraszać i wypraszać kogo tylko chcą

lecz uważam, że rzucanie kłód pod nogi rodzicom dzieciaków, którzy i bez tego mają niewyobrażalnie ciężko jest po prostu chore i warto taką patologię nagłaśniać.


Oddaj pół swojej wypłaty na biedne i chore dzieci. Oczywiście to twoja wypłata i możesz ją wypłacać na co tylko chcesz, ale takie rzucanie kłóg pod nogi rodzicom dzieciaków, którzy i
@opowiemwambajke: @BadHabit: Mogliby zrobić w Arłamowie Szczyt NATO. Daleko od większych miast, bez paraliżu dla nich oraz dla autostrad. Granice i tak kontrolowane a w Arłamowie akurat odludzie, dolecieli by sobie śmigłowcami jak Lewandowski i po kłopocie, pochlali by w Bieszczadach i cała Polska byłaby zadowolona. Ale pewnie po słynnej wizycie A.Dudy u piłkarzy w Arłamowie, Dudeł ma zakaz wjazdu:D( ͡º ͜ʖ͡º)
@opowiemwambajke:
Nie wiem sam czy trolling, niby wypok jest tak super pro wolny rynek, a tutaj krytykujesz prywatny, komercyjny hotel, że wybrał tych a nie innych klientów. A miejscówkę pewnie wybrali z uwagi na lokalizację/dojazdy, nie po to by zrobić na złość rodzicom chorych dzieci.
@Ragnarokk: naprawdę twierdzę, że pyskówka nie ma sensu więc postaram się rzeczowo:

niby wypok jest tak super pro wolny rynek, a tutaj krytykujesz prywatny, komercyjny hotel


kim jest ten Pan Wypok? ja? ja jestem "super pro wolny rynek"? dlatego nie wolno mi skrytykować i wskazać sytuacji w której wolny rynek ssie pałke?

A miejscówkę pewnie wybrali z uwagi na lokalizację/dojazdy, nie po to by zrobić na złość rodzicom chorych dzieci.


równie
@opowiemwambajke:
Tez nie chcę pyskówki, tez postaram sie rzeczowo:

dlatego nie wolno mi skrytykować i wskazać sytuacji w której wolny rynek ssie pałke

Mnie zaś wolno skrytykować Twoją krytykę. Wolny rynek czasem ssie pałke. Zaproponujesz coś lepszego? :) Nic na świecie nie jest zawsze dobre czy zawsze złe.

równie dobrze mogli przegonić dzieciaki ze szpitala,

Nie, nie mogli. Nie stosujmy redukcji do absurdu. Dla zdrowia dziecka to czy rodzic mieszka blisko
@Ragnarokk:

Wolny rynek czasem ssie pałke. Zaproponujesz coś lepszego? :)

tak. żeby hotel przy Centrum Zdrowia Dziecka, którego właścicielem jest Szpital (szpitale w Polsce, o ile dobrze się orientuję są państwowe i finansowane również z naszych pieniędzy) był dla rodziców leczonych tam dzieci, a nie bagietomajstrów do ochrony Omahy.

Ale takie coś jak partnerstwo NATO jest dla Polski kluczowe

teraz Ty nie sprowadzaj tego do absurdu, bo z tego co piszesz
@opowiemwambajke:

szpitale w Polsce, o ile dobrze się orientuję są państwowe i finansowane również z naszych pieniędzy) był dla rodziców leczonych tam dzieci,

I jeśli przez to ucierpiały by bezpośrednio dzieci, krzyczałbym razem z Tobą, że skandal. I tak, wiem, że obecność rodzica jest bardzo ważna i że dla tych rodziców sama choroba jest katorgą i fizyczną i psychiczną. Ale czasem trzeba podjąc trudną i niepopularną decyzję.

bagietomajstry musiały się kimnąć
@Ragnarokk:

Cóż, chyba nasza róznica zdan jednak bierze się z tego, że uważam ze ten szczyt to bardzo ważna rzecz, natomiast Ty masz inne zdanie. I przez to inaczej oceniamy podjęte środki.


nie. różnica zdań polega że Ty tam widzisz "trudną i niepopularną decyzję", a ja tam widzę pójście na łatwiznę w poszukiwaniu miejsca, bo rodzice chorych dzieci są zajęci ważniejszymi sprawami niż kłóceniem się o pokój.

różnica zdań polega na
@opowiemwambajke kwestia tego czy hotel jest zabukowany na NATO i do kiedy rodzice mieli rezerwację. Jeśli chcieli przedłużyć pobyt i nie było możliwości, bo jest rezerwacja - to jest ok. Przecież w każdym hotelu mają rezerwacje i jeśli rodzice nie mieli aż tak długiego pobytu wykupionego - to jest to całkiem ok.