Wpis z mikrobloga

Siemanko :) Mały wpisik nt. tego jak żyję teraz bo przecież to dzięki Wam jako pierwszy w kraju człowiek z dystrofią mięśni przeszedłem eksperymentalną terapię która polegała na przeszczepię komórek macierzystych z galarety Whartona zwanej preparatem MSC. A więc myślę że mogę śmiało powiedzieć że mój stan się bardzo poprawił do tego stopnia że za namową Asi #asiafshd pojechałem SAM ponad 500km do Gliwic na rehabilitację :D Myślę że efekty leczenia były by jeszcze lepsze, ale miałem troche nerwów gdyż w miedzy czasie a dokładnie w marcu zaliczyłem rozwód i teraz mieszkam sam, ale jestem z siebie dumny bo ogarniam sie bez problemu i walcze z całych sił. Powiedzieli na rehabilitacji że mam WIELKĄ szanse żeby chodzić samodzielnie. Chciałbym co miesiąc jeździć na tą rehabilitację bo jest naprawdę superowa. Żeby nie było że cały wyjazd przeszedł bez problemów bo wtedy było by nudno że hej to poczytajcie co się śmiesznego przytrafiło podczas powrotu z Gliwic.
Jak widać można sobie poradzić w różnych sytuacjach, ale do rzeczy... zakończyłem zajęcia w fizjofit no to lecę do domku.. wylatuje z Gliwic wg. navi i co widzę? bramka!! wjazd na A4.. pierwsza myśl jak każdego polaka w kłopotliwej sytuacji: ooo ku#@a i co teraz... zwykła bramka nic szczególnego.. dla zdrowego człowieka ale nie dla kalekunka który nie może podnieść tyłka i sie wychylić by wcisnąć guzik i wziąć bilet. szybkie myśli w głowie... wsteczny na parking i myślę hm... mam przecież cb radio.

-Koledzy potrzebuje pomocy.. jestem kierowcą niepełnosprawnym i mam problem żeby wcisnąć ten guzik i wziąć bilet stoję na parkingu przy bramce..

Odzew natychmiastowy aż radio trzeszczało :P

Kolego jakim autem jesteś?

-Czarne bmw na olsztyńskich numerach

Ja jadę żółtą scanią wbijaj przede mnie i damy radę :D

------------------------------------------------------------------------

No i koleżka wyskoczył z auta i mi to wcisnął.. jest tam przycisk POMOC ale co z tego jak jest jeszcze wyżej..

Tak więc cb radio się przydaję.. jak ktoś często jeździ autostradami warto pomyśleć nad viatoll, ale i tak nie wszystkie szlabany się otworzą :P

*Wpis dodaje po namowie znajomych żeby inni wiedzieli jak sobie poradzić w takiej sytuacji :P

Samodzielny wyjazd na rehabilitacje i powrót zakończony mimo wszystko sukcesem.. nudno by było gdyby nic się nie wydarzyło :P

#piekarfshd #dystrofia, #asiafshd #komorkimacierzyste #heheszki #polska #wakacje #rehabilitacja #autostrada #gddkia
  • 3
@UkaszPe: Możesz coś więcej napisać o tej terapii? Przyjęli Cię do leczenia w ramach badań klinicznych czy na jakiej zasadzie się to odbyło? Wszczepiane były Twoje MSC czy od dawcy? Jak wyglądało leczenie, jednorazowy strzał czy MSC musisz przyjmować co jakiś czas?
@Niuans: W Mojej ocenie przeszczepianie komórek chorego mija się z celem a nawet śmie twierdzić że gdyby komórki chorego zostały odwirowane i podawane w poszczególne partie mięśni to spowoduje pogorszenie stanu zdrowia. Ja miałem 5 podan w odstępach co ok 6 tygodni. Pierwsze podanie dożylnie a każde następne do płynu mózgowo-rdzeniowego. Preparat zostaje "wytworzony" w laboratorium Polskiego Banku Komorek Macierzystych pod nadzorem Głównego Inspektora farmaceutycznego oraz komisji bioetycznej. Mówią teraz że