Wpis z mikrobloga

Witam. Kolejne moje #pytanie będzie znów dotyczyło systemu #tails
Otóż przedstawie swój problem jaki mnie nurtuje.
Po skończonej instalacji systemu, skonfigurowaniu persistent volume, założenia hasła, zalożenia portfela na electrum #bitcoin wallet oraz po zaimporotwoaniu wszystkich kluczy publicznych oraz stworzeniu swojego klucza prywatnego swobodnie sobie działałem na tym systemie. Za każdym razem przy logowaniu korzystałem z opcji Use Peristance. Wszystkie zapisane dane na penie tj portfel, klucze itp były dostępne.
Problem pojawił się w (chyba tym) momencie jak postanowiłem wyeksportować swój klucz prywatny tak by nie zgubić go w razie w.

Od tamtego momentu również nadal logowałem się przy pomocy Use Persistance, podawałem swoje hasło i wszystko uruchamiało się normalnie z tą różnicą, że straciłem dostęp do swojego portfela bitcoinowego (na szczęście pusty) oraz wszystkie zapisane klucze PGP.

Za każdym razem zawsze muszę importować swój klucz aby móc odczytać wiadomości do mnie, co nie jest ani wygodne ani szybkie.

Czy wie ktoś z Was mirki co zrobić aby powrócić do dawnych ustawień, czyli klucze itp są zapisywane zawsze na penie?

Z góry dziękuję za każdą pomoc.

#pytaniedoeksperta oraz #linuks
  • 6
@Kavelach: początkujący użytkownik chce mieć prosty produkt on nie ma myśleć o tym czy to jest problem systemu czy portfela on ma nacisnąć przycisk i to ma działać nie ma wiedzieć i nie musi wiedzieć dlaczego. BTC obecnie jest nie przyjazny dla użytkownika. Stąd mała akceptacja BTC.
@BITmaniak Problemem nie jest portfel bitcoinowy ale tak jak pisze @Kavelach. Problem jest taki, że pewne dane, które były zaszyfrowane i zabezpieczone hasłem na pendrive. Do pewnego momentu wszystko było ok, a w pewnym momencie te rzeczy zniknęły. Mogę odzyskać ten portfel to nie stanowi problemu ale to gra nie warta świeczki bo i tak wszystkie BTC są na innym. Chciałem dowiedzieć się co mogło być przyczyną zniknięcia danych na persistant