Wpis z mikrobloga

#eu4 Zacząłem grę Polską na podstawowych ustawieniach historycznych. Co muszę zrobić, żeby włączyć Mazowsze do Polski, bo to wymóg w misji, na stworzenie rzeczpospolitej - jak kliknę na jakiś region Mazowsza i Dyplomacja, to nie ma tam żadnej opcji, chociaż widzę, że mogę przerwać wasalizację, więc pewnie coś tam z tym związanym się dzieje. Zaczynałem grę w 1444, a teraz mam 1455. Zdaję sobie poniekąd sprawę, że to podstawowe pytanie, ale laikiem jestem i zaczynam dopiero.
  • 26
@Judasz_Iskariota: @Ragnarokk: @valencianista: @chwed: Widzę już - stosunki zaraz dojdą do tego poziomu, ob mam już +179. Pisze jeszcze, że trzeba dyplomatę zrekrutować - gdzie go mogę znaleźć. I przed chwilą wyskoczyło mi, że mogę rozwinąć technologię i odkryć rynek, ale to kosztuje prawie całe moje Dyplomatic Power i wtedy opóźni mi się ta wasalizacja. Co lepiej zrobić - anektować, czy iść w rynek?

P.S. Jak zwiększyć przychód
@Rnck: a nie masz dyplomatow zajetych wszystkich?
co do technologii, to o ile pamietam (poprawcie jeslim w bledzie) to przy anektowaniu Ci nie zabiera punktow wszystkich a masz mniejszy ich przychod o kilka punktow w trakcie anektowania, wolniej przybywaja po prostu.
@Rnck: #!$%@? Niemcow ( ͡° ͜ʖ ͡°) kierunkow ekspansji masz kilka, latwiejszych i trudniejszych. I silna Litwe po swojej stronie.
Gdy ostatni raz gralem RP to tak wyszlo, ze Wegrzy mieli sojusz z Teutonami wiec zjadlem przy okazji Wegrow co bylo dobra droga na Austrie i westernizacje.
@Judasz_Iskariota: @chwed: @Ragnarokk: @Fevx: A pytanie mnie kolejne naszło - mogę Teutonic Order zwasalizować, bo jak patrzę na ich sojuszników, to mi się nie uśmiecha wzniecania wojny z nimi i może jak wyślę dyplomatę i poprawię stosunki, to dam radę ich tak jak Mazowsze przejmuję? Bo mam i tak mam ujemny przyrost złota i werbowanie armii też tak średnio wygląda.
@Rnck: a westernizacja to przejecie technologii na poziomie western. Ty masz jako Polska Eastern Europe czy jakos tak wiec masz 120% punktow potrzebnych na rozwoj techa a zachod ma 100%. Jest w grze kilka grup technologicznych np indianie maja 250% chyba. Westernizacja jest w okienku decyzji narodowych, tam mozesz zobaczuc jakie warunki potrzebne sa.