Wpis z mikrobloga

Kobieta w ciąży nad morzem? Pewnie, ale chyba jeszcze nie na gdańskiej plaży. Sytuacja kolegi, który z ciężarną żoną i kilkuletnią córką wybrał się nad Bałtyk.

"O mój Boże, jak ona tak może!"
"Że się nie wstydzi z tym brzuchem leżeć"
"To na pewno nie jest zdrowe dla dziecka"
"Ja bym tak nie mogła"

Tak mniej więcej brzmiały komentarze kobiet przechodzących obok nich. To jest ludzki dramat, hipokryzja i zaścianek.

Ps. wybaczcie, ale muszę użyć tagu #logikarozowychpaskow

#ciaza #dzieci #baltyk
  • 23
@malygavroche: Jeszce jest kwestia bezpieczeństwa dziecka. Promienie słoneczne rozbijają kwas foliowy, który jest niezbędny do powstania prawidłowego układu nerwowego. Ma to większe, znaczenie na początku ciąży, ale jednak nie można na 100% stwierdzić czy deficyt tego składnika nie wpłynie negatywnie na dziecko w końcówce. Można się wysmarować bardzo silnym filtrem i wtedy powinno być ok,wiec trochę zaścianek, ale nie bezpodstawny.
@Dionizja:

Można się wysmarować bardzo silnym filtrem


o Ra! ale zdajesz sobie sprawę, że te cyferki na kremach do opalania to nie jest MOC filtra?

@tiop: szczerze wątpię, że z natury cieszący się z czyjegoś nieszczęścia Polacy, martwiliby się jej stanem skóry za x lat ( ͡º ͜ʖ͡º)
@malygavroche co prawda nadmierne opalanie brzucha jest dość groźne dla dziecka i matki, ale dlaczego nie można iść na plażę będąc w ciąży to nie rozumiem :( może od momentu zajścia w ciążę trzeba siedzieć w zamkniętym domu? ;)
@malygavroche będąc w wysokiej ciąży poszłam na basen w mojej miejscowości. Byłam główną atrakcją. Głupio się czułam.
Ale w przebieralni podeszła do mnie pani kolo pięćdziesiątki, żeby mi powiedzieć, że ładnie wyglądam i ze szkoda ze kobiety w ciąży boją się chodzić na basen. I że chodzi tam regularnie od lat i dopiero pierwszy raz widzi kogoś w ciąży tam. Także nie wszyscy są kiepsko nastawieni.