Wpis z mikrobloga

Najnowsza EPka Timecopa już w przedsprzedaży - bierzcie póki gorące, mirki i mirabelki (chociażby ze względu na to, że mastering to moja sprawka (͜ʖ)ᕥ - ale nie tylko - to naprawdę fantastyczny kawał muzyki!)

Na bandcampie Timecopa możecie składać zamówienia oraz możecie posłuchać singla: https://timecop1983.bandcamp.com/album/lovers-ep-part-i

Poniżej podrzucam raz jeszcze link do teasera albumu żeby Was zachęcić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#synthwave #retrowave #newretrowave #kungfury #dreamwave #80s #muzykaelektroniczna #produkcjamuzyki #tworczoscwlasna #synthpop #muzyka
  • 17
@Antyperspirant: Cóż, my do tej pory wydawaliśmy raczej luźne zbiory utworków (O wiele częściej maczamy paluszki właśnie w sposób taki, że mixujemy/masterujemy utwory skomponowane przez innych artystów) ale jesteśmy w trakcie nagrań EPki (która - podejrzewam - zdefiniuje te naszą bidną scenę na nowo).

Jest biednie, ale powoli się rozwija. Szkoda, że w sumie jesteśmy jedyni z zapałem... ale co zrobisz jak nic nie zrobisz.

@WCZORAJ_: ( ͡°(
@Antyperspirant: Przeróbek? Co masz na myśli mówiąc "przeróbki"?

Na ten moment naszym autorskim śmietniczkiem (gdzie zrzucamy na ten moment tylko nasze luźne idee - debiutancka EPka naszego projektu jest zaplanowana na jesień, która pewnie nieco "zmieni" tę scenę, trafi na SC, Bandcampy, Spotifaje, Ajtjunsy i wszystkie takie) jest nasz SoundCloud: https://soundcloud.com/do-nothing-club

Co do eventu:

- 30.09

- FANTASTYCZNY KLUB w NAJPIĘKNIEJSZYM polskim (no dobra, nie takim znowu polskim) mieście ( ͡
Przeróbek? Co masz na myśli mówiąc "przeróbki"?


@donothingclub: W rocku i metalu nazywano to coverami, w sumie nie wiem jakiego terminu używa się w muzyce elektronicznej :D

("mixujemy/masterujemy utwory skomponowane przez innych artystów")
@Antyperspirant: Masz na myśli raczej remix (bo to jest "pszerupka" ale w sumie to nie do końca - bo przeciętny "remix" będzie miał więcej zmian aranżacyjnych niż klasyczny "cover", serio).

Cover to cover, niezależnie od rodzaju muzy.

To co my robimy - mix i master - to są wyspecjalizowane procesy studyjne (bliżej bycia procesami stricte technicznymi niż procesami "artystycznymi" - chociaż też nie do końca) mające na celu kreację brzmienia i
@donothingclub: Kilka pytań kumplu :) Kiedy będzie dostępny ten album? Reszta kawałków będzie w podobnym klimacie? Jak tak to biorę w ciemno!!! Gdzie dokładnie będzie ten event? Najpiękniejsze polskie miasto niewiele mi mówi :D
@prnppp: Data premiery jest na Bandcampie i w trailerze ;) - 22.07 - preorder jest od dwóch dni i już troszkę albumów zeszło ;)

Jeśli chodzi o resztę kawałków - nie bardzo mogę zdradzać szczegóły (bo jestem tylko skromnym inżynierem masteringu ( ͡º ͜ʖ͡º)) to jest BARDZO podobnie, ale nieco bliżej do starszych produkcji Timecopa - jest instrumentalnie, czilałcikowo - w sam raz na wieczorną przejażdżkę