Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy zaczynam #stronglifts #5x5, rozumiem idee, jednak przy obecnie małych ciężarach brakuje mi czegoś :[ Ma ktoś doświadczenie czy dorzucenie np. podciągania czy inne (myślę tu bardziej o kalistenice, keetlach czy innych "nowobogackich" ćwiczeniach, a nie maszynach) rzutują negatywnie na progres? Obecnie nie miałbym problemu jednak po kilku tygodniach, zwiększeniu ciężaru może wyjść mocne katowanie na początku.
  • 14
@easy_tf: nie podchodzi mi do końca :/ wolałbym #mirko5x5 (może powinieneś zrobić autorski tag sobie xD). Postanowiłem, że biorę się za 5x5 tak jak autor przykazał, jednak jak pewnie sam wiesz na starcie, gdzie dałem sobie może 40-50% maxa, czuję niedosyt. Jestem ciekaw efektów oraz progresu, wiem że za kilka tygodni będzie ciężko i może być problem z dźwiganiem. Niewiele jest w sieci osób chwalących się dokładnym przebiegiem sl i są
@TurboMirek Nie. Za mała objętość. To rób mirko 5x5 i gdy nie będziesz dawał rady robić podstawy to zmniejsz objętość dodatkowej sesji. Jak pojawią się schody to możesz napisać na priv to coś wymyślimy.
@easy_tf: ok, dzięki za wsparcie :D zastanawiałem się czy to nie jest przyczyna wolniejszego progresu przy klatce, ciężar w siadach i martwych idzie zdecydowanie szybciej. Chyba, że klatka nie jest w stanie w żaden sposób przyjmować ciężaru jak w siadach przez swoją budowę.