Wpis z mikrobloga

@karol-piotrowski: BTS nie rozsyła nazwy tylko MCC-MNC, czyli dla Orange jest to 260-03 (260 - Polska, 03 - Orange). Nazwa handlowa sieci jest pobierana z karty SIM, a nazwa operatora infrastrukturalnego jest już w bazie telefonu, stąd np. stare telefony do dziś wyświetlają IDEA, Era itd. Moja Nokia e61 do dziś widzi sieć Era, a nie T-Mobile ;)
@piker: A to też prawda, moja Nokia 1611 wyświetlała 260-03 jeszcze koło 2010 (zanim ją zgubiłem). I głównie robię sobię heheszki, w życiu nie chciałem wchodzic w dyskusję merytoryczną:)
@piker: Swoją drogą, jak ogarniasz temat, jestem ciekawy, czy współczesne SIMy wciąż działają bez problemu zasilane 5V? Bo domyślam się, że operatorzy i producenci kart mogli zgubić tą funkcjonalność wychodząc z założenia, że nikt tego nie włoży do antyka na dużą kartę;)
@karol-piotrowski: Nie jestem pewien, ale standard zakłada kompatybilność wsteczną i na 99% powinno bez problemu zadziałać, za to stara karta SIM nie zadziała z najnowszymi smartfonami (nie zostanie wykryta, ale nic nie zostanie uszkodzone).
@piker: W tą stronę to rzeczywiście pewnie nie zadziała w przypadku zupełnie antycznych kart (z końca lat dziewięćdziesiątych). Po drodze pamiętam tylko karty z mikrokontrolem który oprogramowywało się używając Javy (epoka "usług SIM"), a potem zgubiłem wątek, więc wyobraź sobie, jak antyczna jest moja wiedza w stosunku do czasów współczesnych;)