Wpis z mikrobloga

Mirki z #motoryzacja .. mam #problem ze spalaniem gazu w samochodzie..


Samochód KIA Magentis, 2.0 DOHC, kupiony parę dni temu..

Po przejechaniu 400km chciałem zatankować #lpg no bo w sumie już najwyższa pora.. i co? zatankowałem tylko 20 litrów i butla pełna - wychodzi więc spalanie w okolicach 5 litrów na 100km co nie jest realne przy cyklu mieszanym i silniku 2.0 140KM. Stan Pb95 bez zmian.

Na liczniku wywaliło wcześniej już "check engine" ale po zresetowaniu przez parę przejażdżek nie wywalało nic, dopiero powyżej 3 tyś.obr. problem powrócił (najprawdopodobniej problem leży po stronie sondy lambda)..

Co może być nie tak? bo raczej to spalanie nie jest realne.. a mimo to auto jedzie, nie gaśnie, wkręca się na obroty, nie czuć spadku mocy itp. itd.

Jakieś porady? ktoś miał podobnie?

#kiciochpyta #auto #kia #magentis
  • 13
Z takiego problemu to tylko się cieszyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Paplo: @OddieTG: Zdecydowanie nie ma się co cieszyć tylko trzeba jechać na regulację, zbyt uboga mieszanka może być zabójstwem dla silnika.

Może pada Ci sonda właśnie lambda? Sprawdź błedy kompem i tyle, chociaż dziwny jest aż taki spadek spalania.

Co to za instalacja w ogóle?
@Paplo: no niby tak, ale nie chciałbym żeby coś się stało przez to silnikowi (nie wiem co, no ale..).. dziwne to jest.. moim zdaniem powinien palić w okolicach 12 litrów gazu na 100km

@bobbb: nie ma opcji, przejechałem faktycznie 400km (z resztą na komputerze pokładowym też wyświetla się taka wartość) no i dzisiaj dopiero tankowałem pierwszy raz, 20 litrów tylko..
Na liczniku wywaliło wcześniej już "check engine" ale po zresetowaniu przez parę przejażdżek nie wywalało nic, dopiero powyżej 3 tyś.obr. problem powrócił (najprawdopodobniej problem leży po stronie sondy lambda)..


@OddieTG: jedź podłączyć do komputera, jasnowidzów tu nie ma, a kontrolka check engine może oznaczać masę błędów.
@OddieTG Albo ci jakąś ubogą mieszankę robi albo podczas tankowania z jakiegoś powodu zawór ci za szybko odbił. Chociaż gdyby mieszanka była nie ta to wydaje się że powinno się czuć zamulenie samochodu.
@OddieTG: moim zdaniem coś z zaworem albo ciśnieniem gazu tankowanego na stacji. Podam Ci taki przykład - raz na miesiąc robię sobie trasę ~200km. Przed wyruszeniem w każdą ze stron tankuję do pełna. Potem się okazuje że po zatankowaniu na stacji A wchodzi 16l gazu, a na stacji B wchodzi 24l gazu - raz spalanie 8, raz 12. I tak jest za każdym razem. IMO któraś ze stacji oszukuje. Jak jadę
@cult_of_luna: @OddieTG: No tak, ale gaz się spręża/rozpręża zależnie od temperatury, ciśnienia atmosferycznego. Czasem więc ( wydaje mi się ) na tych dystrybutorach pokazuje różnie właśnie z tego powodu. Choć w sumie nie wydaje mi się, żeby różnice sięgały aż 10 litrów..