Wpis z mikrobloga

Mirki co według Was powinien mieć nowy, idealny następca #fsx ?

Dla mnie:
Dawać możliwość latania po całym świecie (aktualny mesh i dane wektorowe. Temat landclassu i fotoscenerii ogarną modderzy).
Dawać łatwo się modować (scenerie, samoloty, inne pojazdy może jak follow me czy pushback do multika?).
Przychodzić z aktualną i aktualizowaną bazą AIRAC oraz mapami lotniczymi.
Mieć porządnie symulowany GPS, chociaż niby mogłoby to powstać jako mod ale do dziś nie powstało z nic z aktualizowaną sensownie bazą danych.
Działać na 64 bitach i wykorzystywać najnowsze technologie dla zapewnienia stabilności i wydajności.
Mieć tryb multiplayer który pozbawiony będzie lagów, samoloty znajomych będą lecieć płynnie i dokładnie odwzorowywać przechylenia i konfigurację (klapy, podwozie, światła itp).
Multik oczywiście powinien łatwo integrować się z #vatsim/#ivao.
Marzeniem byłoby symulowanie atmosfery, termika, nawietrzna/zawietrzna nawet od budynków itd.
No i oczywiście fizyka lotu jak najwierniejsza, szczególnie wyślizg/ześlizg i korkociąg (wszystkie 3 w fsx kuleją).

Darowałbym sobie misje i wirtualny ATC.
  • 2
@RobieStrony: Przede wszystkim aby w końcu można było zasymulować sytuacje nagłe i niespodziewane. Brak w domyślnym ATC łączności w niebezpieczeństwie czy ponaglenia to jakiś absurd. Do tego chociaż jakiś podstawowy model zniszczeń/kolizji [przebita opona, złamane podwozie, w ostateczności urwany statecznik].

Bardzo mi pasuje model sprzedaży z DCS'a. Tzn. ruscy robią jakaś podstawę na którą zewnętrzne firmy wypuszczają swoje samoloty, bo na #!$%@? mi 50 samolotów z FSX'a skoro one nie nadają