Wpis z mikrobloga

#majsterkowanie #narzedzia

@ElmetMarket

Szukam wiertarki do użytku domowego, może być bez udaru. Te które mam w domu mają udar i się dziurę nimi wywierci, ale nic bardziej precyzyjnego :D (jeden Black&Decker ma zepsutą główkę/futerko, nie warto chyba naprawić bo stara, a druga to chińczyk, problemy z przyciskiem).
Jakie firmy brać pod uwagę? Tutaj np. B&D (tą firmę chwalił kiedyś mój tata, za to Boscha przeklinał) http://allegro.pl/wiertarka-udarowa-black-decker-kr705k-750w-i6077762703.html chyba w dobrej cenie, i z udarem.
no ale, Bosch też jest
http://allegro.pl/wiertarka-udarowa-600w-gsb-13-re-bosch-i5935367825.html

te tańsze modele są czegoś warte, różnią się w środku? Na pewno różnią się mocą, ale jak z konstrukcją?
  • 13
@KokiX: właśnie kupiłem makitę 457dx100 po długich poszukiwaniach. Odbieram dziś :)Bosha sam przeklinam. I mój ojciec też.
Tę makitę wybrałem ze względu na moc (udar mam w wiertarce - a i tak używa się go raz na rok), walizkę z częściami (warte osobno trochę więcej niż te 120 zeta, a przynajmniej wszystko w jednym miejscu) no i że to Makita.
@KokiX Widze fachowcow sie wysypalo pod postem,pytasz o wiertarke gosc proponuje tobie wkretarke na aku z udarem.Drugi mial raz boscha i narzeka na cala firme.
Black deckera sam osobiscie nie polecam,ze starego zostala tylko nazwa.
Podaj przedzial cenowy to zaproponuje tobie cos.Jesli nie bedziesz uzywal udaru to tylko bezudarowa-jest lzejsza,krotsza,ma najczesciej szybsze obroty.
@KokiX
Makita 6413,uchwyt wiertarski osadzony jest w lozysku nie tulei slizgowej jak tansze modele boscha.
Lekka,zgrabna,dostep do czesci zamiennych "pod domem".
Po rejestracji przedluzysz gwarancje do 3 lat.
@PIGMALION @KokiX cos akurat mogę powiedzieć o sprzetach bo robię tym codziennie. Podałem gosciowi ciekawą alternatywę bo wkrętarka przydaje się w domu. Wiertarka sieciowa bez udaru to gówno nie wiertarka, o ile chcesz zrobić otwór w pustaku to z bogiem sprawa. W bloku z "duzej plyty' spalisz milion wierteł a dziury i tak nie zrobisz...Z drugiej strony aku z udarem jest tak ciężka, że po dniu kręceniu kartonów lub podbitki będzies miał
@KokiX: Polecalibyśmy Boscha. Choć ten z aukcji coś podejrzanie tani.
Do użytku domowego nada się tania marketowa wiertarka z udarem mechanicznym, jednak dużo lepszym rozwiązaniem jest udar pneumatyczny.
Różnica między tanimi elektronarzędziami a tymi droższymi, to przede wszystkim jakość wykonania i użyte materiały.
Same bebechy wiertarki, czyli przekładnia, mogą być wykonane z taniego plastiku, dobrej jakości plastiku lub stali. Ogólnie jeśli zamierzasz używać wiertarki częściej niż 2 razy do roku, to
@dzazzio do wiercenia w ścianach mam 2xudarowe i jeden młot. Wiertarka ma służyć do drobniejszych spraw typu wiercenie w blachach, wkręcanie czegoś itd, nic wielkiego. Tak więc szkoda chyba by akumulatory ze starości się zmarnowały, przy ich rzadkim używaniu.