Wpis z mikrobloga

@superduck: a #!$%@? jaki model.
Jak mnie #!$%@? ten downsizing silników i wyciskanie z nich bóg wie nie czego. Jaki to może mieć momento obrotowy?
Niedługo same kosiarki będą jeździły po miastach
  • Odpowiedz
1.6l R4 turbo 205KM


@superduck: czyli to co w Talismanie (oby w RSie było to 1.8) więc tyle lat rozwoju żeby dojść do poziomu starego dobrego 2.0T i to nie w tych najmocniejszych wersjach.
  • Odpowiedz
@sebawo: Zgadza się ale kolego, wiesza zapewne jak się jeździ taką wolnossąca szlifierą bez momentu. Zapakuj tam dwóch kumpli to czujesz jak byś na ręcznym jechał. Megane ma 280 Nm przy 2800 obr/min , SR16VE 161Nm przy 7200obr/min.
  • Odpowiedz
@btuned: wiem jak się jeździ, o niebo lepiej niż meganką 1.6 turbo lub jakimkolwiek dzisiejszym turbo z małą pojemnością ( ͡° ͜ʖ ͡°) samochody pokroju GT kupuje się dla funu, ostrzejszej jazdy, a nie do wożenia kumpli z/do roboty.
A funu w tym 1.6T nie ma za grosz ( ͡ ͜ʖ ͡) oczywiście, moment przy 2,5krpm jest suuuper, można się ścigać spod
  • Odpowiedz
@xetrov: to po co się kupuje GT? to taka biedniejsza wersja RSa przecież :)
w RSie ustawiasz dźwięk auta z audio, to dla mnie dyskwalifikuje auto jako sportowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sebawo: GT to taki zwykły mocniejszy model, RS już na normalny dupowóz się średnio nadaje. Ten dźwięk z głośników to chyba póki co w nowym Clio RS (i pewnie Megane też), trójka jeszcze miała normalny silnik bez takich pomyłek?
  • Odpowiedz
@sebawo: no ja też, żałuję trochę że nie kupiłem RSa w ubiegłym roku gdy były śmiesznie tanie (nówka z salonu za 90k pln) ale jednak nie pasowało mi to na samochód którym mialbym jeździć na codzień i w dłuższe trasy, nowe Megane to już chyba będzie turbodownsizingowe badziewie z dźwiękiem z głośników i tym podobnymi wynalazkami.

Oczywiście nadal o wiele ciekawsze niż zwykłe Megane z mułowatym 1.2 TCe czy co tam
  • Odpowiedz
@superduck: a tego nie wiem, nie jestem fanboyem BMW. Jeśli tak, to też będę cisnął z tego wynalazku ( ͡° ͜ʖ ͡°) generalnie wszystkie te nowe wydumki są lipne strasznie, mało już jest modeli, które się jakoś trzymają. AMG z R4, no prosze Was ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz