Wpis z mikrobloga

Cześć, chciałbym ułożyć sobie jakiś trening, który sprostałby moim wymaganiom (2-4 treningi w tygodniu, nieregularne dni - z powodów prywatnych nie mogę teraz regularnie ćwiczyć) i angażowałby jak najczęściej mięśnie. Podział na treningi A/B i wykonywanie ich na zmianę to dobry pomysł? Coś na bazie #5x5 jesteście w stanie polecić?
Ektomorfik, 65kg/173cm, 8 miesiecy stażu na siłowni
#mirkokoksy #silownia
  • 14
  • Odpowiedz
@alpag: na każdym trenigu siady a resztę dzielisz push/pull. W siadach może rotować cięzkie single z wyższymi powtórzeniami

np.

A
Siady 6x3
wyciskanie leżąc
wyciskanie stojąc

B
Siady 3x10
Martwy
wiosłowanie

Do tego jakies pierdoły na łapy jak tam lubisz. Nie ma co komplikować
  • Odpowiedz
resztę dzielisz push/pull. W siadach może rotować cięzkie single z wyższymi powtórzeniami

@berti: Wytłumacz mi to proszę, bo nie bardzo rozumiem.
Siady 6x3 oznacza 6 serii po 3 powtórzenia na wysokim ciężarze? Martwy ciąg - robic 3 serie po 12 czy 5 serii po 5 na wysokim obciążeniu?
  • Odpowiedz
@berti: Na barki oprócz wyciskania stojąc dodać jakieś ćwiczenia, np arnoldki, czy nie ma sensu? Tric/bic to wiem, co robić.
  • Odpowiedz
@alpag: jak masz wyciskania, to dorzuć jakąś lekką izolację na barki. wznosy w bok czy coś. 3x8 powt. będzie git

ja np. robię zawsze na koniec 3-4 superserie
uginanie ramion + wznosy w bok + wyciskanie francuskie stojąc jednorącz.
  • Odpowiedz
A

Siady 6x3

wyciskanie leżąc

wyciskanie stojąc


B

Siady 3x10

Martwy

wiosłowanie

Do tego jakies pierdoły na łapy jak tam lubisz. Nie ma co komplikować


@berti: wg apki 5x5 martwy jest z OHP, a wiosłowanie z klatką (czyli przemieszane pull z pushem), jest jakaś korzyść dzielenia na osobne dni pull/push jeżeli robisz tylko 5 serii danego ćwiczenia?
  • Odpowiedz