Wpis z mikrobloga

Mirki, Mirki, wołam na #pomoc.

Otóż jadę na wyjazd ze studiów (Kaszuby oraz Góry Świętokrzyskie) i potrzebuję BUTÓW TERENOWYCH. Nie znam się w ogóle na temacie, a chciałabum kupić coś dobrego na lata w dobrej cenie. Proszę o wszelkie wskazówki, firmy, na co mam zwrócić uwagę przy kupnie, wszystko, co mogłoby mi się przydać. :)

#kiciochpyta #geologiaboners #turystyka
  • 15
@Luxusowa: wygodne, lekko większe tak by przy SCHODZENIU z gór nie ugniatać przednich palcy.

i wzmacniane w tamtym rejonie na wypadek gdybyś kopnął kamyka.

a podeszwa utrudniająca ześlizgiwanie. wszycho w temacie.
@Luxusowa: Ile masz do wydania i jakich konkretnie butow oczekujesz? Wysokich za kostke (ciezkie!) czy nizszych? Jakies preferencje co do kolorystyki i materialu?
@6ka: Do wydania mam tyle, ile będzie trzeba, ale najlepiej ok 300zł, wiadomo, że jak ciut więcej, to przeboleję, zwłaszcza, że pewnie później mi się to z nawiązką wynagrodzi. ;) Preferencji co do kolorystyki i materiału raczej nie mam (bo się nie znam :P), potrzebuję na bank butów za kostkę.
@Luxusowa: Osobiscie polecam buty firmy Meindl, ale musialbys swoj budzet przynajmniej podwoic, zeby cos od nich wyhaczyc. Robia naprawde solidne buty, moim Meindlom, za ktore zaplacilem niecale 800zl, juz czwarty albo i piaty krzyzyk leci, a wciaz zajebiscie daja rade (tylko w srodku przy piecie skore strasznie wytarlem, ale to pewnie przez moje piety/sposob chodzenia). Ekspolatowane w gorach, podczas wszelkich geologicznych praktyk terenowych i kazdej zimy podczas sniegu i mrozu, na
@Luxusowa: Nie ma sprawy, geologiczna solidarnosc. Aha, i pamietaj jeszcze raz zeby nie oszczdzac, odpusc sobie wszelkie Alpinusy, Campusy i inne obszczymurskie marki!
@6ka: Jasne, jasne, żeby nie oszczędzać na butach, to ja wiem, ale zasoby finansowe mam niestety ograniczone, więc kupię najlepsze co będę mogła za pieniądze, które mam. :) A Ty nadal jesteś na studiach czy już pracujesz? :D