Wpis z mikrobloga

To uczucie, gdy ktoś otwiera plik *.exe z "poczty polskiej" xD Sieć tak bardzo #!$%@?, a dane też tak bardzo zaszyfrowane xD Żałuję trochę, bo będę siedział i wszystko naprawiał, a dane gościu #!$%@?ł przypadkiem, bo nikt go nie nauczył xD Śmiecham, produkcja stoi, biura nie pracują , a ja odzyskuje danie za ścianą i przeglądam mirko, a szef produkcji biega jak #!$%@?, a ja se siedzę za ścianą i #!$%@? jestem śmieszkiem poza kontrolą, pieprzonym zbawcą, maskotką firmową i strażnikiem firmowej sieci. Siedzę za ścianą i #!$%@? jestem zarąbiście nie wyspany bo to już 30 godzin sprzątania , problemy z serwerem i danymi są tu, a wszyscy poszli do domu i mają skarpety góralskie zajebiście grube, a ja mam w szafce czipsy i batony xD I naprawiam ten syf XD
#ransomware #serwisit #gowaratujefirme #symanteccwel
  • 11
@wielka_glowwa: Byłem w tej samej sytuacji, u mnie zaszyfrowało wszystkie dyski na stacjach roboczych. Serwer też poszedł się #!$%@?ć. Ten ransomware nazywał się chyba seiko. Jedyne co firmę uratowało to backup na linux na zewnętrznej maszynie podpięty pod serwer. A pamiętam jak szef pluł sobie w brodę że backup taki drogi... i co ? uratował mu firmę !