Wpis z mikrobloga

@CzolgoStopowicz: przez ostatnie 3 tygodnie przekopałem cały internet i znalazłem może 3 oferty praktyk, tyle, że już nieaktualne. Nawet na juniora bardzo rzadko pojawiają się oferty, przeważnie wymagane jest doświadczenie komercyjne.
@w0If: Junior to stanowisko dla osob juz z doswiadczeniem komercyjnym.

Praktyki w wiekszosci firm zaczynaja sie 1 lipca, takze ogloszen trzeba szukac ~2 miesiace wczesniej czyli w kwietniu. Teraz jest prawie sierpien, w przyszlym roku radze sie obudzic wczesniej.

oni nawet cv nie przeglądają


@w0If: Przegladaja wszystkie bardzo dokladnie. Teraz praktycznie przyjmuja kazdego, byle umial cokolwiek. Nie maja chetnych obecnie.

Skoro wyslales i sie nie odezwali, musi byc z toba bardzo zle.
@w0If: taki tip, praktyki to formalność, więc możesz się dogadać z jakąkolwiek firmą, choćby z warzywniakiem, wpiszesz w praktyki przygotowanie gównoapki, albo administrację systemami i gotowe. Do końca wakacji się nie wyrobisz z poszukiwaniami
@Trytka: na pracuj.pl lecą powiadomienia na każdym etapie twojej rekrutacji. Czy pracodawca rozpoczął sprawdzanie wszystkich cv, czy sprawdzali twoje itd. W każdej firmie do której aplikowałem zawsze dostawałem potwierdzenie, że zaczęłi sprawdzać. W samsungu ani razu. Skoro przyjmują każdego, to myślisz, że w Warszawie nie znalazłoby się nawet 5 chętnych osób na takie praktyki, które mają przynajmniej jedną apke w google play? Nie wiem czy jest ze mną bardzo źle, bo
@w0If: Samsung ma konta "premium", nie musza mowic ze otworzyli twoje cv.

Ty przypuszczasz, ja wiem jak wyglada rekrutacja w samusngu obecnie. Praktycznie wszystkie stanowiska sa otwarte na rekrutacje, jednostki wysylaja cv, wiekszosc nie nadaje sie nawet na rozmowe przez telefon. Jak manager ma rozmowe (jedna!) na miesiac z gosciem to jest bardzo duzo.

Jezeli ktos cos umie to obecnie nie idzie do samsunga. Ty nawet nie wiesz kiedy szukac praktyk.
@w0If Może oczywista rzecz ale niektórzy tego nie wiedzą. Weź coś napisz i wrzuć link z projektami do cv. Za ładne oczy i studia nie wezmą.