Wpis z mikrobloga

@ZespolmBanku: Mam pytania co do ekarta wirtualna, na stronie mbank można znaleźć taką informację

"2 waluty rozliczeniowe do wyboru w przypadku transakcji zagranicznych: euro lub dolar amerykański."

1) Rozumiem że karta nie ma osobnego rachunku technicznego i jest podpięta do mojego rachunku prowadzonego w PLN?
Czyli w przypadku transakcji wykonywanych w PLN (kartę chcę podpiąć do ubera z którego będę korzystał na wakacjach w Polsce) żadne pośrednie przewalutowanie nie nastąpi typu np PLN-> EUR i dalej EUR->PLN ?
2) W przypadku wyboru waluty ekarty do transakcji zagranicznych na EUR i gdy transakcja przy użyciu karty w płatności online będzie w GBP, nastąpią takie przewalutowania: GBP -> EUR i dalej EUR->PLN po kursach banku ale bez dodatkowych prowizji?
2) W przypadku wyboru waluty ekarty do transakcji zagranicznych na EUR i gdy transakcja przy użyciu karty w w płatności online będzie w EUR, nastąpią takie przewalutowanie: EUR->PLN po kursie banku ale bez dodatkowych prowizji?
4) Proszę o podanie linku do regulaminu ekarty (nie mogę go znaleźć na stronie)
5) Czy AirBnb, booking.com, uber i spotify akaceptują ekartę?

#mbank #banki
  • 1
@Noodles,
1. Tak, Twoja karta jest podpięta do rachunku w PLN. Transakcje w PLN są dokonywane bez przewalutowania.2. Wszystko się zgadza ale przewalutowanie będzie po kursie Visa a nie banku, bez prowizji. 3. Tak, dokładnie tylko po kursie Visa.4. Nie ma oddzielnego regulaminu eKarty - obowiązuje regulamin kart płatniczych w mBanku, który jest pod linkiem: https://www.mbank.pl/download/regulaminy/regulamin-wydawania-uzywania-debetowych-kart-platniczych-mbank.pdf
5. To już zależy od każdego z tych serwisów. Pozdrawiamy,

Zespół mBanku

Zapraszamy do dyskusji