Wpis z mikrobloga

@sargento: niby tak, ale jak ja się zabrałem za grzebanie w swoim to okazało się, że takich pasujących części to już nie produkują. Chciałbym, żeby dziewczyna przede wszystkim nie zostawała w tyle podczas wycieczek i dlatego pomysł 29.
@dran2: miałem na myśli tańszego producenta. Dla przykładu taki Kellys venom 90 2015 ma według mnie słabszą ramę w porównaniu do Specialized jett sport 29 ale sporo lepszy osprzęt. Oba rowery to koszt około 3k zł.
@whitewolfik: Ja bym brał Kellysa. W przyszłości brak taperowanej główki będzie w nim większym problemem niż w Specu (też jej nie ma) ale będzie to dalsza przyszłość, a w absolutnej ostateczności wymiana całej ramy w K na coś nowocześniejszego będzie tańsza niż doprowadzenie S do standardu K. Podzespoły są w nim nędzne, a rama wcale nie jest bardziej nowoczesna.
@whitewolfik: Zgadzam się, że Spec, zwłaszcza w takich rejonach cenowych jest po prostu niewspółmiernie drogi, do tego co oferuje. Zresztą nie tylko Spec. Ja bym brał Kellys'a. A tym czy rower za X lat będzie aktualny z jakimiś standardami, czy nie, specjalnie bym się nie przejmował. Jakikolwiek rower kupisz, za 10 lat okaże się, że producenci wymyślili 100 nowych standardów i będzie problem z kupnem lepszych części do starszego roweru. To
@whitewolfik: To już kwestia jakie koła chcecie. Jednym pasują mniejsze innym większe. Trochę zależy to od wzrostu, ale głównie przy skrajnych przypadkach. Jeżeli dziewczyna ma poniżej 160 cm wzrostu, zdecydowanie celowałbym w 27.5", jeżeli ma powyżej 180 cm wzrostu, zdecydowanie celowałbym w 29". W pozostałych przypadkach - kto co lubi.