Wpis z mikrobloga

Komisja Europejska zamierza walczyć z anonimowością właścicieli bitcoinów

Jednym z głównych powodów, dla których bitcoiny podbił Internet, była ich relatywna anonimowość. Proponowane przez KE zmiany przewidują stworzenie centralnej bazy danych, która zawierałaby prawdziwe dane właścicieli wirtualnych walut i adresy ich portfeli. Do bazy miałyby dostęp organy skarbowe.

Więcej: http://www.wykop.pl/link/3293237/komisja-europejska-zamierza-walczyc-z-anonimowoscia-wlascicieli-bitcoinow/

#mirkoreklama #europa #kryptowaluty #bitcoin #ekonomia
  • 4
@HaHard: Może bitcoina da się trakować i powiązać ze sobą adresy, wydania itd (co już jest robione), ale wystarczy poczekać na takie rozwiązania jak Dash i Darksend i mają całkowicie zawiązane ręce i nie są wstanie nic zrobic.
@pawlo74: rzeczywiście. Cholera wie jak działa mechanizm uniemożliwiający dodanie duplikatu, bo w tym przypadku nie zadziałał. Mechanizm nawet nie określił treści/ artykułu jako podobnej do już istniejącej w systemie (na etapie dodawania nowego znaleziska). Przejrzałem #kryptowaluty widocznie zrobiłem to zbyt pobieżnie. Ale jak widać znalezisko cieszy się zainteresowaniem, widocznie wcześniej news nie do dotarł do wszystkich zainteresowanych tematem. Jakby co oznaczę znalezisko jako duplikat, na razie nie mogę tego zrobić.
@