Wpis z mikrobloga

@sorasill @michael94 :
Zdaję sobie z tego sprawę, z powodu marnej obsługi CMYK i większego nakładu pracy, aby uzyskać niektóre efekty. Jednak dla amatorów, domowych użytkowników, którzy sobie chcą coś podłubać to gimp i inkscape jest wystarczający. Powiedzmy, że nie trzeba od razu sięgać po najdroższy soft, żeby poobrabiać zdjęcia z komuni ;)
@sorasill:
Nie zajmuje się grafiką zawodowo, kiedyś amatorsko coś tam dłubałem w gimpie i inkscape, dziś raz na jakiś czas pobawię się inkscape, ale to raczej dlatego bo moja córka lubi coś robić w takich programach, więc razem z nią przerabiam jakieś proste rzeczy.
@eth0: ostatnio wyszło Afinity ale też mnie nie zachwyciło. Ja nie mówię o najdroższym sofcie, tylko o kulturze pracy - po co się męczyć, jak wygoda za rogiem, a do nauki jeśli to nie przynosi dochodów to zachecam do triala i innych rozwiązań, tak jak uczyl się każdy.

Niektórych rzeczy nie pochwalam ale nie mówię, że są złe. Może rusz jakaś nowa osoba odkryje smykalke do graficzenia, a jak zacznie na
@sorasill:

Nie będę się spierał, bo sam siedzę w serwerach i linuksie tak ogółem, grafika jak pisałem wyżej to tylko tak bardzo bardzo hobbystycznie. Dawno temu jeszcze jak gimp był w wersji 1.x zacząłem go używać i mi przypasował, później odkryłem inkscape, również mi przypasował, napisałem nazwy tych programów jako propozycję. Słusznie spodziewając się najazdu osób od PS :)
@eth0: każdy to tylkal, nawet z ciekawości. Wszystko jest dobre póki nie trzeba robić poważnych rzeczy.

PS + LR kosztuje ok. 150 EUR na rok, więc około 650 PLN, jak ktoś zarabia na tym to go to nie boli, jak zarabia na tym EUR, GBP czy innej walucie to tak jak płaci za przysłowiowe bułki.
@sorasill:
Do pracy nie oszczędza się na niczym, bo sam wydaję znacznie więcej rocznie na serwery, niż te 150 EUR. Chociaż nie zdziwił bym się jak by dla wielu osób w Polsce te 650 zł było nie do przeskoczenia tak na początek, gdy jeszcze nic nie jest w stanie zarobić na swoich umiejętnościach.
Wracając do programów graficznych to ja tylko uważam, że dla amatorów gimp wystarczy:) Z powodu interfejsu, do którego