Wpis z mikrobloga

Wykopki - pamiętajcie.
Marzenia są po to, żeby je spełniać. Życie bez marzeń jest do niczego.

Pamiętam, jak za gówniaka pierwszy raz ją zobaczyłem... Już wtedy wiedziałem, że tylko jej pragnę, że musi być moja... Na początku lat 90 była czymś... Nierzeczywistym, nieosiągalnym. Gdy jeździliśmy motorynkami, komarami, wsk - ewentualnie szczęściarze mieli MZ lub Jawę... To na zachodzie był normalny widok.

W zeszłym roku udało mi się ją kupić za trochę ponad 1000 złotych.

Była moja. Taka piękna. Pojechałem po nią na drugi koniec polski. Na paliwo wydałem ponad połowę jej ceny.

Była w opłakanym stanie - kompresja w granicach 4-5 barów, dziurawy zbiornik paliwa, w gaźnikach kupki syfu. Gasła po rozgrzaniu.

Ale była moja. Po 20 latach mogłem spełnić jedno z moich gówniarskich marzeń. Mieć taką ślicznotkę.

Przeszła już generalny remont silnika. Planowanie głowicy, wymiana uszczelniaczy, filtrów i olejów.

Kompresja wzrosła do książkowej - 10,8 bara.

Planuję w zimę ją rozebrać i odrestaurować, żeby wyglądała jakby dopiero co wyjechała z salonu...

Moja... Kawasaki GPZ 600, 1988 rok. Motocykle z lat 80-90 mają duszę... Wcale nie plastikową.

#motoryzacja #motocykle #motocykleboners #scigacz #kawasaki #kawasakiboners
Moje zmagania będzie można obserwować pod tagiem #gpz600
Następne w garażu - VFR 750, Transalp 600, CBR 600, i koniecznie CBX 750. Na początek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dźwięki na osłodę w komentarzu.
t.....r - Wykopki - pamiętajcie. 
Marzenia są po to, żeby je spełniać. Życie bez mar...

źródło: comment_nRzOLtaBDRWZaG0Dvtc8BU0IMhqVtFre.jpg

Pobierz
  • 32
@Kejran: Zaplacilem 1600 mniej więcej za planowanie głowicy, wymiana uszczelek, szlif zaworów, czyszczenie i synchronizacja gaznikow, ustawienie luzow zaworowych, uszczelnienie lag, wymiana pierścieni cylindrów. Chyba z grubsza tyle... Cztery cylindry, 16 zaworow i 4 gaźniki.
Sam komplet uszczelek silnika na allegro kosztuje ok 500 zl... Wiec według mnie to bardzo tanio wyszlo.
Także w granicach 4 k można mieć fajnego klasyka po kapitalce. I pożyje dluzej niż niejedna nowka sztuka niesmigana.
Ooo panie, miałem Ci ja GPXa, bardzo podobny na pierwszy rzut oka. Zajebisty sprzecik, mój niestety sprzedałem już w stanie trochę agonalnym, nie miałem kasy na wpakowanie.... (,)