Wpis z mikrobloga

Dobra mireczki, ten wpis będzie dla jednych głosem rozsądku, dla drugich #januszewojny - you can choose ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Dzisiaj zaatakowali rebelianci. To wszyscy wiedzą. 9 tysięcy ludu zaatakowało na froncie o szerokości 20 km. Co zdobyli? No właśnie. Zdobyli kilka wiosek, podeszli pod Aleppo. Teraz w Nasr podeszli pod silne fortyfikacje rządowe i wierzcie mi - dalej nie pójdą. Co prawda armia wycofała się z "apartamentów 1070", ale to wygląda na taktyczny odwrót. Spójrzcie tylko na te wzgórza przed Nasr, nie maja szans przejść. Podobnie Hamdaniyah jest mocno ufortyfikowane - jest tam akademia wojskowa. Panowie nie ma tragedii, dalej nie pójdą. Wykrwawia się, a armia wyprowadzi kontrę.
Ciekawostka do przejścia w Bab-al-Hawa z Turcja przyjeżdżają transporty z bardzo dużą liczbą rannych reblsów, a lokalni aktywiści proszą ludzi o oddawanie krwi, właśnie dla tych bojowników.
#syria #bitwaoaleppo #wojna
Pobierz JanLaguna - Dobra mireczki, ten wpis będzie dla jednych głosem rozsądku, dla drugich ...
źródło: comment_n4kuwxGHDvkmdzi5Es056zGyLFylxWJL.jpg
  • 10
@60groszyzawpis: IMAO oni wycofali się z 1070, bo byli atakowani już z kilku kierunków, a 1070 to była najdalej wysuniętą pozycja. Wiadomo dobrze nie jest, ale oblężenie nie zostało przerwane, a po wykrwawieniu się rebelsów będzie miała szanse na kontrę.
@Tobala: Rzeczywiście. Machnąłem się, nie wiem jak ja patrzyłem na tę mapę. ( ͡º ͜ʖ͡º) Jest w takim razie gorzej niż napisałem, bo Nasr(1070) ( ͡° ͜ʖ ͡°) pod kontrolą rebelsów, ale podobno RuAF ostro bombarduje, a SAA odzyskała wzgórze Tel Baso. Zobaczymy, co z tego będzie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Lokalizacja wspomnianego wzgórza: http://wikimapia.org/#lang=pl⪫=36.146262&lon=37.108448&z=16&m=b&show=/30534209/Tel-Baso