Wpis z mikrobloga

@UndaMarina: Akurat dom który podesłałaś jako przykład skandynawskiego budownictwa to jakiś ewenement. Trudno spotkać jednorodzinne domy z cegły, paradoksalnie jest ich więcej na południu czyli w choćby Danii, cała reszta to drewno.
#szanuje bo mają własny niesamowity styl, który dodatkowo jest zabezpieczony prawnie i nawet kolory są dość mocno uregulowane. Nie dość że piękne same w sobie to jeszcze tworzą zawsze jednolitą całość bo całe kraje utrzymują ten sam 'design language'
Pobierz
źródło: comment_6o9CNenXAXQlVxELzFwTIyuUQx0IFhAk.jpg
@UndaMarina: Trzeba #!$%@?ć metrażu, pokoi i łazienek ile się da, żeby czasami nie było za mało okazale. U mnie taki znajomy pobudował pięter, pokoi i po 5 latach dalej w kilku gniazdek nie ma nawet pozakładanych, stoją pudła po remoncie, bo nie ma nawet dla kogo tego i wykańczać. Dzieci jak kończył dom to już rodziny pozakładały i poszły na swoje. I siedzą tak we dwoje z małżonką na 400m2 z
Dodatkowo, tam nie ma nikt kompleksów i nawet w Oslo, widziałam domki z dachami krytymi darnią.


@UndaMarina: Ale to nie powód do kompleksów :D Oni są z tego dumni wręcz i nawet w nowoczesnych budynkach się stosuje, nawet np. na budynkach straży pożarnej itp :) U nas po prostu brakuje wyraźnej własnej kultury w budownictwie ale akurat muszę przyznać że to co pokazuje OP ze swojej budowy mi się podoba zwłaszcza
Pobierz
źródło: comment_GCVOSpT9MPCKQZUMy6E7NaZrJmXYHUHt.jpg
@acidd: Eklektyczny dworek, symetria, kolumny, duże lukarny, potężny garaż z przodu... Pozwól, że resztę odgadnę: balkonik z masywnym okuciem, podmurówkę wykończysz klinkierem albo łupkiem, w środku minimum jedna ściana ze starych cegieł i ogromna wanna z hydromasażem z Castoramy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
piwniczaki, których nie stać nawet na garaż, a całe życie spędzą w mieszkanku 40m2 po rodzicach, mają ból dupy o kolumny xD


@konsumpcjusz: Ja #!$%@?, tekst oklepany pod każdym wątkiem jak kotlety schabowe. Ja rozumiem, że 90% wykopu to gimby i piwniczaki ale są też ludzie poważni z pieniędzmi i przede wszystkim poczuciem estetyki. Nie widzę nic złego w tym, że oceniają i krytykują, jak ktoś wrzuca tu fote po atencję