Wpis z mikrobloga

@qbfrost pod samą maturę tak jak pisali inni zbiory witowskiego i arkusze, jak lubisz się uczyć i czytać to zawsze na propsie biologia villego
@qbfrost: Witowski - z małą uwagą, że niektóre zadania w tym zbiorze są wzięte z tyłka. Do tego na kilka dni przed maturą osobiście przerobiłem zbiór persony. Ale tak regularnie to arkusze+Witowski
@qbfrost: Zrób informator z CKE i zbiór od nich. Powininny być dalej na stronie CKE. Oczywiście arkusze też(chociaż te sprzed 2005 możesz olać są zbyt łatwe i inne niż obecna matura). Najważniejsze to słuchać w szkole i z lekcji wyciągać jak najwięcej. Reszta to tylko doszlifowanie. A i tak jak koledzy wyżej polecam też Villego, ale to już jak przeczytasz notatki z lekcji i podręcznik o danym temacie i chcesz się
@qbfrost: Witowski zupełnie nie przypadł mi do gustu, zadania w ogóle nie pod kątem matury według mnie, Bukała znowu dosyć trudna, ale rozwija też typowo "biologiczne" myślenie. Ja do biologii podchodziłam w sumie trzy razy, jeszcze na starej podstawie, więc o niektórych nowych podręcznikach nie mogę nic powiedzieć, ale jak dla mnie Bukała wygrywa wszystko. Ville jest bardzo spoko, jak chcesz sobie coś doczytać. Mi to zawsze pomagało, bo jak przeczytałam
@Killeras: Ja bym jeszcze rozważył na twoim miejscu korepetytora, ale takiego pod kątem robienia z nim zadań. Nauczyciele biologi mają bardzo mało czasu na ogarnięcie całego materiału w ciągu 2 lat, więc zazwyczaj poświęcają raczej mało czasu na rozwiązywanie zadań. Sformułowanie poprawnej odpowiedzi w biologi bywa dość problematyczne, nawet gdy znasz odpowiedź na zadanie pytanie możesz nie dostać za nią punktów jeśli ją źle zapiszesz. Myślę więc że nawet jakieś 2
@qbfrost: do tego wszystkiego radzę Ci jeszcze wczytywać się w klucz, abyś zakodował sobie styl odpowiadania i nauczył się charakterystycznych zwrotów, które CKE uwielbia. Dla szybkiego przypomnienia przed maturą bardzo fajnie sprawdza się vademecum "teraz matura", ale to oczywiście na podsumowanie całej wiedzy, dużo tabel i schematów. Co do Witowskiego z biolki - zrobiłam całe dwie książki, zadania zbyt łatwe(bo większość ze starych matur) a te autorskie Pana Dariusza, tak jak