Wpis z mikrobloga

Gdzie mogę napisać skargę na kanarów z #mpk #krakow ? Wczoraj jak zwykle wypuścili paru dresików, do meneli nawet nie podeszli a uparli się na grupke studenciaków, gdzie jeden był w trakcie kupowania biletu przez aplikację, a pozostali mieli.

Zapisałem numery służbowe i stwierdziłem, że tak nie będzie kolejny raz... Nie bedzie polowania na "frajerów którzy są w stanie zapłacić mandat i może nie znają miasta"
  • 23
  • Odpowiedz
@PsotnyWiatr

Gdzie mogę napisać skargę na kanarów z #mpk #krakow ?

Do firmy RENOMA

ul. Wileńska 2 A
31-413 Kraków,
tel. 12 306 77 11, 
e-mail: kontakt.krakow@zwrenoma.pl,

gdzie jeden był w trakcie kupowania biletu przez aplikację

Bilet mają kupić PRZED WEJŚCIEM DO POJAZDU, czyli wszystko prawidłowo
  • Odpowiedz
@PsotnyWiatr: z aplikacja ten problem, ze na upartego kazdy w dowolnej chwili moze twierdzic, ze "wlasnie kupuje". Stojac przy automacie mozna udowodnic, ze jest sie w trakcie kupna, ale z aplikacja?
Wiec tutaj niestety troche racje kontrolerzy maja, aczkolwiek to jest tylko jedna strona medalu.
Dresikow tez powinni spisac, tak samo jak meneli...
  • Odpowiedz
@Andczej: Być może prawidłowo. Ja nie stanąłbym w obronie tego gościa, gdyby wszyscy inni po drodze zostali potraktowani w równy sposób. Jestem mocnym przeciwnikiem jazdy na gapę.

A tu pani omija dwóch łysych i idzie prosto do mnie.

Poza tym grozili chłopakom policją, nie chcieli wypuścić, a później ostatecznie po długiej słownej przepychance ich wysadzili bez mandatu. To albo byli przekonani co do ich winy skoro upierali się przez 10 minut
  • Odpowiedz
@PsotnyWiatr

Jestem mocnym przeciwnikiem jazdy na gapę

Ja także

A tu pani omija dwóch łysych i idzie prosto do mnie.

Trochę ja rozumiem, bo liczy się też to czy nie 'dostanie po ryju', mogli się ich bać.

Bo liczyli na łatwego frajera?

Dziwne, że wypuścili ich bez opłaty dodatkowej

  • Odpowiedz
Poza tym grozili chłopakom policją, nie chcieli wypuścić


@PsotnyWiatr: podobno mozna wtedy samemu wezwac policje o oskarzyc kanara o porwanie :P
kontrolerzy nie lubia wysiadac,bo wieksza szansa, ze ktos im wtedy ucieknie.. ale przetrzymwac w autobusie/tramwaju tez nie maja prawa.
  • Odpowiedz
@Andczej: Czyli co, obcinam się na łyso, zakładam dres i profit bo bilety darmowe?

Mandat, opłata dodatkowa, dopłata, cokolwiek. Jeden z nich jechał bez ważneg biletu, o czym kanar powiedział chyba z 10 razy. Drugi pan kontroler szepnął że daj spokój, to nic już nie da i w końcu ich wypuścili.

Jest regulamin i WSZYSCY mają się do niego stosować. A nie tylko frajerzy którzy nie umieją sie postawić kontroli.
  • Odpowiedz
@Andczej: no ale chyba nie trzymac reka?
ja bylam swiadkiem przepychanki, jak kontroler trzymal jakas dziewczyne z bagazem i nie pozwolil jej wysiasc, bo jej sie w korku bilet czasowy skonczyl, a chciala sie przesiasc na autobus na lotnisko..
Awantura byla straszna, w koncu jej chlopak zadzwonil na policje, wtedy udalo sie im wysiasc, ale co bylo dalej to nie wiem.
  • Odpowiedz
@Andczej: znaczy to ogolnie jest trudny temat i ja ani kontrolerow nie oskarzam, ani nie bronie.
Robote maja niewdzieczna, to fakt.
Ale niektorzy z nich to tez swego rodzaju bydlo, niestety... Ale to w sumie jak wszedzie.
  • Odpowiedz
ten sam Ty, któremu kiedyś sędziowałem na Polish Open? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@PsotnyWiatr: byłem na jakiś ~60 zawodach przez ostatnie 8 lat, nie wiem kto mi kiedy sędziował i nie wiem kim jesteś, a więc jedyne co mogę odpisać to "może" :)
  • Odpowiedz
@PsotnyWiatr: Kiedyś jechałam małym autobusem komunikacji miejskiej, wszyscy bilet oprócz jednego pana, który nie miał dowodu. Wtedy pan kanar do kierowcy, że ma jechać na policje. Pasażerowie takie wtf ale nikt nic nie mówił, ja wtedy lvl nastoletni, więc się nie odzywałam. No więc jedziemy, a wszyscy się zastanawiają co się tu odwala, dojeżdżamy, a pan kanar do wszystkich że musimy czekać teraz na panów policjantów. Jedna babka mówi, że ona
  • Odpowiedz
@agaja: mogą dokonac ujęcia (przepisy się zmieniły), mają wskazać miejsce i natychmiast wezwać policję. Ujęcie zawsze związane jest z wezwaniem policji, bo wg przepisów ujmuje się tylko po to, żeby przekazać policji. czy to w sklepie czy to obywatelskie ujecie. czy to kanar
  • Odpowiedz