Wpis z mikrobloga

#chwalesie I tak się kończy wielki romans. 7 książek (Kawaler nie wchodzi w cykl pamiętników), kilka części, naście tomów. Czytałem od 6 X 2014 do 5 VIII 2016, przerywane innymi dziełami, bo były momenty, że Dumas już mi nie wchodził. W trakcie wszystkiego zdążyłem pokochać królowę i znienawidzić królowę. Zrobić powtórkę z historii, ocenić Ludwika XVI. Nabrać obrzydzenia do Rewolucji (odpalilem total wara, żeby ja stłamśić).

Cały cykl opowiada o dziejach Francji od momentu przekroczenia przez Austriaczke granic, do ścięcia Ludwika. Pełna intryg, miłości, oddania i wszystkich porywczych cech, jakie przychodzą na myśl wraz z Rewolucją, powieść A. Dumas (ojca), który był płodny na płaszczyźnie pisarskiej jak i życiowej. Hiperbolizacja niektórych zdarzeń i przekolorowanie historii, dodaje smaczków do całości tekstu. Znajdzie się też coś dla spiskowców, bo znaczącą rolę odgrywa Loża na czele z Józefem Balsamo.

Nie nazwałbym tego książką must-read, jest to bardziej powieść na faktycznie spokojne i długie wieczory. Po Kareninie jest to najbardziej czasochłonny tekst jaki było mi dane przeczytać i nie wiem, czy znajdę coś co to przebije.

#ksiazki #ksiazka
Pobierz godwin91ek - #chwalesie I tak się kończy wielki romans. 7 książek (Kawaler nie wchodz...
źródło: comment_LFSBb6e2LmZUXVJXkJU7ufUPCrXOhlgI.jpg
  • 4