Wpis z mikrobloga

Panowie i Panie,

Chciałbym zacząć ćwiczyć na siłowni, kłopot w tym, że mam wadę wzroku ok. -3.
Czy to jest przeciwwskazanie, które dyskwalifikuje mnie z takiej przyjemności? Czy mógłbym np. ćwiczyć wykonując więcej powtórzeń mniejszych ciężarów w przeciwieństwie do dużych ? Bo to chyba właśnie podnoszenie granicznych ciężkości w rozumieniu możliwości osobnika jest tak niebezpieczne dla wzroku?
Czy może przesadzam?

Zależałoby mi na połączeniu ćwiczeń z dietą i basenem w celu zwiększenia masy.
Obecnie ważę 58 kg (26lat), a moja siła jest delikatnie mówiąc śmieszna.

Czekam na opinie mądrzejszych :)
P.S. Ogromnie cenię sobie Waszą sumienność i zawziętość w treningu siłowym.

#silownia #mikrokoksy
  • 11
@jathek: Nie rozmawiałem o tym z Okulistą. Sugerujesz się wybrać? Może i dobry pomysł. Ciekaw byłem czy są tu osoby, które ćwiczą z taką lub większą wadą lub czy istnieją ćwiczenia, których się po prostu wtedy nie wykonuje. Boje się, że Lekarz powie nie dla zasady, co by nie brać żadnej odpowiedzialności. :D
Dobre dobre. Kilka dni temu byl typ co pytal co sie stanie jak nie zje bialka w proszku i jak szybko go kababolizm dopadnie. A teraz kolejny co sie boi wyjsc z domu bo ma wade -3.
No ludzie bez przesady ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Mago1309: no wiadomo ze do okulisty, a kto ci ma powiedzieć co robić? rzeźnik? juz nie o sama wadę chodzi tylko chyba o dno oka i siatkówkę. jak komuś się odkleja to i 2kg nosić nie moze (przykład żywcem wzięty z mojej pracy) i przy okazji wada -9 ale to tak btw xD