Wpis z mikrobloga

Jest może jakiś koder batch'a? Mam do napisania dość nietypowy skrypt, otóż: mamy dwa pliki tekstowe. W jednym są znaki zodiaku, w drugim imiona+nazwiska i daty urodzenia. Główny skrypt .bat po odpaleniu ma prosić o podanie znaku zodiaku (wczytanego z listy z pierwszego .txt), gdy się już go wpisze ma wypisać zgodne z nim daty urodzenia + imiona/nazwiska danych osób. (wersja ułatwiona zakłada że lista znaków jest w skrypcie od razu). Nawet kuźwa nie wiem jak się za to zabrać... #kiciochpyta #programowanie #batch #skrypt
  • 6
@Dyzajash: No dobra, od początku: czytanie stdin... Przeczytaj całe

man read
i wróć na Wykop.

W praktyce:

read tmpvar

echo $tmp
var

Edit:

W ogóle to nie rozumiem.. Znaki zodiaku mają być w pliku ale i tak masz się spytać o znak zodiaku? Czy może masz je wyświetlić i użytkownik ma wybrać któryś wpisując jego numer?
@parsiuk: @ktoosiu: chodzi o coś takiego:user tworzy plik znaki.txt (w nim wpisuje w każdej nowej linijce znak zodiaku np. panna) oraz tworzy drugi plik daty.txt (w nim wpisuje np. 13-06-2012 Jan Kowalski). Po odpaleniu skryptu program wyświetla "możliwe" znaki które można wybrać. I po wybraniu np. "Panna" wyświetli się w konsolce 13-06-2012 Jan Kowalski.

Anyway już chyba znalazłem rozwiązanie tej prostszej wersji.