Wpis z mikrobloga

Elo - pytam w temacie #fotografia #foto - chce robic #zdjecia. W sensie poszukuję tzw. bezlusterkowca - ze względu na rozmiar oraz ew. mozliwosc krecenia wideo. Budzet - ca 4kpln. Troche tego jest a zupelnie nie wiem na co tak naprawde zwrocic uwage: matryca, filtr dolnoprzepustowy, lapanie ostrosci na kontrast vs jakostam inaczej? Nie jestem zielony w temacie foto (zaczynalem od analoga, nawet wywolywalem swego czasu swoje dziela w ciemni), mam jakas tam lustrzanke ale nie jestem tez zawodowcem. Cel to foto sportowo-wyjazdowo-wakacyjne. Podobala mi sie (z opisow) sony a7 / a7r, ale jest troche za drogie (+ cos mi sie obilo, ze sony ma swoj system mocowania obiektywow, a reszta producentow w miare kompatybilna). ogladalem panasonica gx80 i tez niby spoko. Optymalnie oczywiscie byloby wziac sobie na testy kilka roznych i potem zobaczyc co tak naprawde wychodzi na swoim komputerze, ale to troche mało mozliwe i za dużo zachodu doradzic ktos cos?
  • 5
@saj: Praktycznie każdy producent ma swój bagnet mocowania obiektywów. Tylko obiektywy mikroczterytrzecie są kompatybilne między aparatami tego systemu - Olympus i Panasonic.