Wpis z mikrobloga

Jestem debilem jeśli chodzi o programowanie. Dopiero się uczę i już mam fatalne problemy. ()
W książce był do przepisania taki prosty programik do wydrukowania tekstu. Przepisałem, skompilowałem i dupa, nic się nie uruchamia. Używam programu code::blocks.
Co robię źle? Dziesięć razy sprawdziłem czy dobrze przepisałem. ()

#programowanie #pomocy
Pobierz 1.....4 - Jestem debilem jeśli chodzi o programowanie. Dopiero się uczę i już mam fat...
źródło: comment_2SOxV5IBLMFMEAeLf75rFSkouDhfUzAo.jpg
  • 21
@FNwsk: W ogóle nic się nie dzieje. Nie wiem jak to zrobiłem, ale działa. Zapisany w formacie .c plik przeciągnąłem na inny kompilator (tcc się nazywa) i to utworzyło mi plik exe na pulpicie. teraz kiedy klikam w code blocks tę strzałkę to uruchamia mi się jak bóg przykazał. ;/
@1984: c na początek to średnia opcja, IDE szczerze mówiąc też dupy nie rwie. Dlaczego akurat C? Może Java, Python, C# albo chociażby PHP?

swoją drogą ja C uczyłem się na chyba jeszcze większym gównie - devCpp, i też mnie na początek trochę odrzuciło
@1984: pracuję z gościem który z WAT odszedł po 2 latach i do tej pory uważa, że to świetna decyzja była. Tak tylko mówię, może masz lepsze rozeznanie :)
wracając do tematu to faktycznie, w szkole będzie na którymś z tych wypaśnych kompilatorów
@vrdst: Już jest po terminie składania papierów na studia. Zobaczę jak to będzie. Za rok i tak mam zamiar poprawiać maturę z matematyki, więc może dostanę się na Politechnikę. Ewentualnie rzucę w cholerę studia i zostanę programistą za 15k, bo zaczyna mi to działaś i jest to cholernie fajne uczucie, nawet przy takich pierdołowatych programach. :D