Wpis z mikrobloga

Sobota rano, a ja postanowiłem posprzątać i w jednym z pudeł znalazłem takie cudo ()

Przed wami Timex Sinclair 2048

Co na temat tego cudeńka mówi Wikipedia?

Timex Sinclair 2048 – komputer osobisty TS-2048 wyposażony w procesor Zilog Z80A taktowany zegarem 3,5 MHz, w wersji portugalskiej został wprowadzony na rynek w roku 1984. Komputer pozwalał wyświetlać tekst w rozdzielczości 32 x 24, natomiast obraz w rozdzielczości 256x192 w 15 kolorach, posiadał również tryb rozszerzony o rozdzielczości 512x192 (monochromatyczny) oraz tryb multicolor, w którym możliwe było definiowanie kolorów w polach 1x8 pikseli, a nie 8x8 jak w ZX Spectrum.

TS 2048 był drugą nieudaną próbą wprowadzenia ZX Spectrum na rynek amerykański. Komputer nigdy nie został wyprodukowany do sprzedaży, jednak pod zmienioną nazwą, jako Timex Computer 2048, był później wytwarzany w oddziale Timex w Portugalii. Wersja ta zawierała wszystkie rozwiązania prototypu i była prawie całkowicie kompatybilna z oryginalnym ZX Spectrum 48k, jednak pewne modyfikacje ROM, zastosowanie układu ULA i zmieniona szyna krawędziowa stanowiły pewne trudności z osiągnięciem pełnej kompatybilności. Komputery Timex Computer 2048 były sprzedawane tylko w Portugalii i w Polsce.


Będę się dzisiaj bawić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gimbynieznajo #chwalesie #zxspectrum #basic #starekomputery
nihil_novi - Sobota rano, a ja postanowiłem posprzątać i w jednym z pudeł znalazłem t...

źródło: comment_Z79gWPvB1sAHMqIPl0SZmVPglDnlaZyt.jpg

Pobierz
  • 5