Wpis z mikrobloga

#szukamlaptopa
Używany będzie głównie do programowania i pracy + od czasu do czasu multimedia - filmy, gry itp. I mam parę pytań ( ͡º ͜ʖ͡º)
1. Czy laptopy z serii gamingowych różnych producentów pożyją dłużej niż te 3 lata? Czy warto dopłacić do i7 jeśli póki co wystarczy mi raczej i5?
2. Który z niżej wymienionych laptopów jest najlepiej wykonany? Ważne też, żeby się nie grzał zbyt mocno
Dell 7559
MSI GL62
Acer VN7-592G
Lenovo y700
3. Czy są duże różnice między GTX 950 (MSI) a GTX 960 (reszta)?
4. Jak jest z serwisami tych producentów? Lenovo wypada najgorzej?
5. Czy są jakieś lepsze propozycje, spełniające moje wymagania, biorąc pod uwagę jeszcze to, że dokupuję do laptopa dysk SSD kosztujący ~500 i chciałbym się mniej więcej zmieścić w 4k za wszystko.

Wołam @Pustulka @x-kom
#laptopy
  • 7
3. Czy są duże różnice między GTX 950 (MSI) a GTX 960 (reszta)?


@Optimum:
20-35%

4. Jak jest z serwisami tych producentów? Lenovo wypada najgorzej?

Tak, dell ma w teorii najlepszy serwis, acer i msi podobny, lenovo najgorszy

5. Czy są jakieś lepsze propozycje, spełniające moje wymagania, biorąc pod uwagę jeszcze to, że

Jeszcze jakiś czas temu było clevo n150rf

Czy laptopy z serii gamingowych różnych producentów pożyją dłużej niż te
@Optimum: zastanów się czy nie lepiej kupić wersję z 8GB ramu, a drugą kość dokupić na allegro, bo te konfiguracje z x-komu też mają pewnie dokładaną.

A co do wymienionych - który Twoim zdaniem byłby najlepszym wyborem pod względem cena/jakość?

To zależy ale wybierałbym pomiędzy acerem(ale raczej jego), a dellem, recenzji masz pełno i również je powinieneś przejrzeć, della ma kiepską matrycę.

Teraz już nie ma?

Nie.
@Pustulka: W takim razie nie ma problemu. A co do pierwszego pytania - myśląc o sprzęcie na dłużej, ale do takich zastosowań o jakich wspomniałem, brałbyś i5 czy i7? W acerze nie ma wyboru, ale dell ma trochę tańsze konfiguracje z i5