Wpis z mikrobloga

Po przerwie na #silownia wróciłem ćwiczyć i podrzuciłem sobie od razu #5x5, który po kilku treningach pokazał, że jest super.

na tą chwilę ćwiczę co drugi dzień, mam dwa treningi
A -
przysiad 5x5
wyciskanie na płaskiej 5x5
wiosłowanie 5x5
B -
przysiad 5x5
martwy 1x5
żołnierki 5x5

Jako, że ćwiczenia nie uwzględniają w większym stopniu bica i trica dorzucam sobie ćwiczenia - modlitewnik (bic) oraz pompki na drążkach prostopadłych do ciała. Nie mam genu klatki, więc nad nią pracuję dorzucając w trakcie treningu A rozpiętki ze sztangielkami. W oba dni są dodatkowo allahy na brzuch. Coś zmienić? Dodać? Usunąć? Jestem ekto, masa.

No i chciałbym spróbować gainera, czy rzeczywiście jest w stanie mi pomóc. Drogie #mirkokoksy, jakie opakowanie przy stosowaniu takim jakie trzeba (bo nie wiem ile :D) starczy na miesiąc i co by się konkretnie najlepiej opłacało, bym nie przepłacił?
  • 15
  • Odpowiedz
@PiccoloColo: Przysiady i martwe zrobią swoje z brzuchem? Serio nie potrzebuję niczego? Ja go nie czuję po prostu po przysiadach, a to oznacza, że chyba nie pracował ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@ajag: ścisłej diety nie mam, jem 'ile sie da', czasem to jest około 3k cal, czasem 4k cal. Czasem nie mogę już w sobie więcej wepchnąć, a waga nie chce drgnąć.
  • Odpowiedz
@alpag: Łapy też trzeba wcielić, jeśli masz czas oczywiście. Sam zaczynam kolejny raz przygodę z siłownią i również jestem w trakcie #stronglifts. Na łapy robię uginanie sztangi 2x10 i jedną serię na modlitewniku. Do tego przedramiona podchwytem i nachwytem. Na triceps tylne pompki z obciążeniem.

Dlaczego by nie dodać pompek w różnej konfiguracji rozstawu rąk? Na początek wystarczy i można je robić w domu.
  • Odpowiedz
@alpag: Standardowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W naturalnej pozycji siedzącej kładę równolegle przedramiona na nogach i wysuwam by zapewnić dloniom komfortowy ruch. Tak jak pisałem, ćwiczę podchwyt i nachwyt. Jeśli chodzi o ten pierwszy to w trakcie ćwiczenia wysuwam sztangę na palce by zaangażować więcej mięśni.
Myślę, że znajdziesz co trzeba nawet w atlasie ćwiczeń na sfd.
  • Odpowiedz
  • 0
@alpag dorzuć do diety zdrowe tłuszcze, jakiś słonecznik, orzechy, oliwę z oliwek. Spowolnisz metabolizm i waga powinna pójść do góry. A i lepiej będziesz się czuł, bo tłuszcze wpływają na gospodarkę hormonalną.
  • Odpowiedz
@ChoNoTu: okok, po prostu w złej kolejności wypisałem, robię z appką na telefon, więc jest najpierw OHP a potem DL.
@ajag: Masz jakiś swój sposób na potrawy z tymi tłuszczami? I jak to jest, orzeszki ziemne to nie orzechy, prawda?
  • Odpowiedz
  • 0
@alpag nie trzeba żadnych wyszukanych potraw, po prostu zjedz sobie jakąś ilość orzechów czy słonecznika jako przekąskę, wypij kieliszek oliwy (tak jest najwygodniej).
  • Odpowiedz