Wpis z mikrobloga

#rolnictwo #kombajn #zniwa Jaka jest szansa, ze ktoś pozwoli mi poprowadzić na polu kombajn ale taki stary typu bizon? Nie uwierzycie ale w dzieciństwie babcia co rok dzwoniła po kombajn i robiła żniwa, a nawet nie mogłem sie do niego zbliżyć i teraz w sumie tak po latach to chciałbym się przynajmniej przejechać :D
  • 12
  • Odpowiedz
@raider87: ja jak byłem młodszy to wujek pozwolił mi jechać ale takim większym, Claasem :D
Hmm wiesz tak kogoś obcego nikt nie wsadzi żeby się przejechać więc może być ciężko :c
  • Odpowiedz
@HerrJacuch: @tehSpirit: Pamiętam tylko tyle, że ten co u nas jeździł to nie miał tego wysięgnika co można zboże nim do traktora przenieść tylko musiała jechać 2 osoba, która napełniała na bieżąco worki i wiązała z kombajnu - ale to chyba tez bizon był
  • Odpowiedz
@raider87: Musisz znaleźć kombajnistę, gdy będzie kosił na swoim polu, a nie na usłudze. Może poszukaj kogoś w okolicy gdzie spędzałeś dzieciństwo, tylko trochę późno się za to zabierasz, bo już żniwa na finiszu, albo już dawno po :)
  • Odpowiedz
@raider87: koszenie nie jest wbrew pozorom takim prostym zadaniem jak się niektórym wydaje, szczególnie bizonem. Skrzynia biegów jest mocno awaryjna, szczególnie wsteczny nie wybacza błędów, same bizony mają już kilka lat i mimo dbania o osprzęt przy nieumiejętnym kierowcy coś zawsze potrafi się #!$%@?ć. Jednakże rolnicy często są bardzo przyjaźni, tak jak koledzy piszą - jakiś prezent i powinni ci dać się przejechać. Nie będzie to jednak długa przejażdżka ( ͡
  • Odpowiedz