Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz byłem u dentysty, którego znalazłem nie "z polecenia" a wyguglowałem.
Prywatnie, bez NFZ i jestem w szoku. Znalazłem dentystę, gdzie wreszcie jest w XXI wieku.
Dowiedziałem się rzeczy, których nie wiedziałem do tej pory o moim uzębieniu, mam prześwietlenie całości i zdjęcia zęba w trakcie robienia plomby i po zrobieniu (też na płycie dodatkowo z oprogramowaniem do przeglądania zdjęć). Całość została mi pokazana na komputerze jak leżałem w fotelu, wyjaśnione co się dzieje z poszczególnym zębem - widziałem to na ekranie i mogłem ogarnąć o co chodzi i co trzeba zrobić, dodatkowo głupoty typu TV na suficie czy miłe podejście tylko mnie uspokoiły. Jak zawsze bałem się strasznie dentysty to teraz zapisałem się luzem na kolejną wizytę.
Dałem 210 zł (plomba, zdjęcie, znieczulenie).
Także jak boicie się dentysty - to najwidoczniej źle trafiliście po prostu i trzeba szukać dalej.

#takaprawda #dentysta #truestory #bielskobiala
  • 18
@trochenie: zdjęcie 50 zł, znieczulenie 20 zł, reszta plomba. Nie miałem nigdy zdjęcia całej szczęki i dzięki niemu dowiedziałem się, że mam dwie ósemki, co rosną w stronę siódemek.
@sorhu:

@fstab: ja ostatni raz u dentysty NFZ ( i co to tam było wcześniej przed nfz) byłem chyba ze 20 lat temu :)
I nie wyobrażam sobie, żeby to miało się zmienić w przyszłości.
@fstab: @Krzemien: ja od dwóch lat z aparatem śmigam, więc u normalnego 'dentysty' nie byłem przez ten czas, ale wydaje mi się, że taka kwota jest bardzo w porządku :)
niedługo ściągam aparat, potem przegląd u stomatologa + jakieś wybielanie i ząbki na tip top :D
@fstab: @Veuch: Ja wcześniej chodziłem do potwornego zdziercy, który za samo zerknięcie krzyczał 100 zł, taki dentysta polecany przez rodzinę. Wreszcie z nim skończyłem i znalazłem normalnego, który robi to samo za nieporównywalnie mniej. Mam tego pecha, że mi się dziwnie 8 wyżynają i co jakiś czas muszę latać.