Wpis z mikrobloga

31 lipca czyli trochę więcej niż dwa tygodnie temu postawiłem sobie wyzwanie - stworzyć prostą grę w miesiąc.
W taki sposób zrodził się pomysł na Chickle - zainspirowane "one tapami" jakimi są FlappyBird od Donga Nguyena i Circle wypuszczonego przez Ketchapp.
Skąd taki tytuł? Historia jest tak cholernie długa... Połączenie Chicken i Circle xD

Głównym zadaniem gracza jest przelecenie przez wyświetlone kółka.
Jak to w grach "one tap" zwykle bywa rola gracza skupia się głównie na klikaniu w odpowiednim momencie aby nasz kurczak trafił w kółko (jest to jednoznaczne ze zdobyciem punktu) i przy okazji zbierał diamenty, które będzie mógł później wykorzystać do zakupu innego kurczaka.
Co do samego modelu kurczaka i UI to są to placeholdery, chcę wypuścić na koniec coś ładniejszego ale na razie skupiam się na tym by wszystko jakoś chodziło, a nie do końca na efekcie wizualnym. Na szczęście jeszcze trochę do 31 sierpnia zostało.
Próbuję tworzyć głównie wieczorami przez to że nie mam dużo czasu w dzień by jakoś się skupić nad tym.

Miałem poczekać z tym wpisem do 31 sierpnia ale w sumie czemu by nie napisać tego teraz pomyślałem i tak oto wracam do pracy, a Was zostawiam z #gif prezentującym prototypową rozgrywkę. Miłego wieczoru Miraski. ʕʔ

Tytuł: Chickle
Wykorzystywany silnik: Unity
Język programowania: C#
Platforma docelowa: Android
Pozostało: 14 dni
Tag: #chickle


#gamedev #januszetytulowgier
Igoras - 31 lipca czyli trochę więcej niż dwa tygodnie temu postawiłem sobie wyzwanie...
  • 9
@Igoras: Ożeż. Takie głupie i słabe że masz szanse na rozbicie banku mobilnego... Chciałbym żeby to był żart, ale nie jest, więc stukaj tego kloca aż będzie lśnił i masz spore szanse.
A ja się później w google play dziwie kto robi te wszystkie kiczowate klony gier. mam cię łobuzie. XD

Jak chcesz iść tą drogą - w sensie po zakończeniu tego "treningu", dalej analizować rynek i robić klony - to
@Sinti: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dzięki za rady. :)

Co do tagu to pod #chickle, a ten z januszem to bardziej takie nawiązanie do Skąd taki tytuł? Historia jest tak cholernie długa... Połączenie Chicken i Circle xD