Wpis z mikrobloga

@Majk_: Przykleję mój komentarz z pokrewnego wykopu:

Przesada z tymi żołnierzami wyklętymi. Obecnie mamy wolną Polskę i możemy spokojnie wykształcić elity wojskowe - kogo dajemy im za wzór? Żołnierzy wyklętych? Z całym szacunkiem, ale chyba dawanie za wzór formacji, które uprawiały walkę partyzancką miejscami ocierającą się o terroryzm to nie jest dobry pomysł. Tym bardziej, że teraz nikt nas nie okupuje - możemy spokojnie stworzyć sobie dobrze zorganizowane i wyspecjalizowane wojsko.
@Majk_:

W programie nauczania klasy będą między innymi strzelectwo (w szkole jest nieużywana strzelnica), nauka historii z naciskiem na czasy najnowsze i Żołnierzy Wyklętych oraz rozszerzona matematyka. - Zdaniem dyrektora to bardzo praktyczne rozwiązanie. Reluga podaje przykład osób, które obsługują urządzenia nawigacyjne w wojsku – muszą przecież wykonywać skomplikowane obliczenia pamięciowe – czytamy na stronie tygodnika.


To nie mogli stworzyć klasy o profilu wojskowym zamiast bawić się w... to coś?

Czysty
@Majk_: Najbardziej w tym wszystkim napawa obawą krótkowzroczność obecnej władzy i jej zwolenników którzy podejmują takie decyzje. To jest wręcz ślepota, bo nie zdają sobie sprawy że takim wciskaniem i żołnierzy wyklętych i innych zapomnianych bohaterów na siłę, osiągną przeciwny skutek - tylko zrażą ludzi do tych sylwetek. Za komuny było to samo, wciskanie swoich ludzi do gardeł i zamazywanie markerem kart historii. Efekt jaki jest wszyscy wiemy, i nikt nikogo
: Ciągle widzę, że się dopominasz


@Pawu1on: Pierwszy, albo drugi raz w mojej wypokowej karierze. Poza tym od historii z zalinkowanym przez Ciebie wykopem, wolę się upewnić dwa razy czy informacja jest prawdziwa, dlatego pytam o źródło.
@Maneharno: Ja tam nie widzę klasy "narodowo-matematycznej", jedynie "z elementami bezpieczeństwa narodowego:

Adresowana do uczniów zainteresowanych studiami wojskowymi, pożarniczymi, policyjnymi i obronnymi.

Przedmioty rozszerzone: geografia,WOS, język angielski

Przedmioty uzupełniające: pierwsza pomoc przedmedyczna, historia i społeczeństwo, strzelectwo sportowe