Wpis z mikrobloga

Czy podążając na tym skrzyżowaniu drogą z pierwszeństwem muszę dać kierunek w prawo? Jak pytałem jakiś czas temu instruktora to tak jakoś niepewnie odpowiedział na moje pytanie, "że mogę". Ale na fali ostatnich wpisów chciałbym usłyszeć zdania ekspertów z mirko, zwłaszcza że niedługo egzamin... A czy jadąc w drogę podporządkowaną powinienem dać sygnał w lewo? Niby jadę na wprost, ale ten zjazd jest właściwie na łuku, względem którego jest to zjazd w lewo.

https://goo.gl/maps/PQkBkrhRoQE2

#prawojazdy #bialystok, może ktoś tutaj jechał na egzaminie i pamięta jak należy postąpić?
Pobierz M.....3 - Czy podążając na tym skrzyżowaniu drogą z pierwszeństwem muszę dać kierunek...
źródło: comment_HySIvd0awps8cROOaBcpJhrCIqJXE1Jb.jpg

Podążając z pierwszeństwem

  • daję kierunkowskaz w prawo 35.6% (26)
  • nie daję kierunku 64.4% (47)

Oddanych głosów: 73

  • 16
@Matt23: Nie zmieniasz kierunku i w żadnym przypadku nie włączasz żadnego kierunkowskazu. Te miejsce znam bardzo dobrze i przez myśl by mi nie przeszło żeby tam włączyć kierunkowskaz.

Jak pytałem jakiś czas temu instruktora to tak jakoś niepewnie odpowiedział na moje pytanie, "że mogę".

Zmień w takim razie szkołę/instruktora, bo w przypadku tak trywialnej rzeczy wprowadza Ciebie po prostu w błąd.

A czy jadąc w drogę podporządkowaną powinienem dać sygnał w
Czy podążając na tym skrzyżowaniu drogą z pierwszeństwem muszę dać kierunek w prawo?


Nie, bo nie zmieniasz pasa ruchu.

A czy jadąc w drogę podporządkowaną powinienem dać sygnał w lewo?


Tak, bo zmieniasz pas ruchu.

@Matt23:
@porucznik_franek: Jest jeszcze pewne niezdefiniowane pojęcie "kierunek jazdy" który to zmieniając muszę odpowiednio zasygnalizować. I sam nie wiem jak w tym przypadku ma być, a na pierdołach nie chcę uwalić egzaminu.
@Dzyszla: @hyperlink: Tak jak myślałem, zdania ekspertów portalu wykop.pl są podzielone. Czego to wina? Nieścisłych przepisów, czy tego że "moja racja jest lepsza"?
@Matt23: ja bym prawy dał. Tabliczka pod znakiem ma pokazywać RZECZYWISTY przebieg drogi, a takiego nie pokazuje. Takich bubli w Polsce jest pełno, powinna być inna tabliczka, bo jadąc prosto tak na prawdę skręca się w lewo jeśli dobrze widzę. A nawet gdyby były spory czy to lewo czy prosto to w takim razie nie powinno być tabliczki.

@hyperlink: czy skręcasz w prawo na skrzyżowaniu? Tak, czyli kierunek. Zapraszam do
czy skręcasz w prawo na skrzyżowaniu? Tak, czyli kierunek.

@aanndrzej: W tym przypadku to jest łuk drogi. Nie skręcam na skrzyżowaniu (skręt na skrzyżowaniu wykonuje się przez zmianę kierunku, a nie przecinam pasa ruchu!). W tym konkretnym przypadku włączenie kierunku w prawo jest błędem. Koniec, kropka.
@Matt23: Pięć lat temu jechałem tędy na egzaminie, tj Słonimską od Pałacowej. Egzaminator nie dawał instrukcji, wieęc kontynuowałem główną w Piasta. To był błąd, bo bez instrukcji powinienem jechać prosto Słonimską i poza tym powiedział mi, że skoro jechałem w Piasta, to powinienem dać kierunkowskaz. Jadąc prosto w Słonimską, nie.
@tmsz ja zdawałem tam też egzamin i miałem instrukcję o jeździe Slonimska, dałem kierunek w lewo, tu błędu nie było.

Ogólnie jak mówią
@Dawtona
@hyperlink to ja potwierdzam, ze tam sie daje kierunek tylko w lewo, w prawo nie na potrzeby bo ani nie zjezdzasz z drogi ani nie zmieniasz pasa.