Wpis z mikrobloga

Dla mnie ani brat, ani swat.

Ale:
Sędzia to jest ktoś w czyich rękach spoczywa los naszego życia i mienia... więc co jak co, ale tego supersędziego (w sensie rangi) trzeba bronić... bo zapewniaj spójność reguł jakimi rządzi się państwo i mogą ochronić mnie przed tyranią tego państwa.

Bardzo żałuję że w tym dzikim kraju nie ma kulturowo wpajanego szacunku dla prawa i instytucji tego prawa broniących (tak jest na przykłąd w
@GordonLameman: No ale co się dzieje, nikt mnie nie zamyka, internet i telefon mam, mogę podróżować pracować nie pracować robić co mi się podoba i nikt mnie nie zamyka nikt nie gnębi nikt mnie nie okrada co takiego się stało po wyborach prócz wielkiego bólu zadka osób które straciły władze? Może mi wytłumaczysz, bo ja nie widzę tej tragedii co się niby dzieje.

PS: Za obecnego rządu nikt mnie nie zamyka,
@ILOVEPOLAND:

No ale co się dzieje, nikt mnie nie zamyka, internet i telefon mam, mogę podróżować pracować nie pracować robić co mi się podoba i nikt mnie nie zamyka nikt nie gnębi nikt mnie nie okrada co takiego się stało po wyborach prócz wielkiego bólu zadka osób które straciły władze? Może mi wytłumaczysz, bo ja nie widzę tej tragedii co się niby dzieje.


To trochę jakbyś powiedział: "dzisiaj wstrzyknąłem sobie zakażoną
No ale co się dzieje, nikt mnie nie zamyka, internet i telefon mam, mogę podróżować pracować nie pracować robić co mi się podoba i nikt mnie nie zamyka nikt nie gnębi nikt mnie nie okrada co takiego się stało po wyborach prócz wielkiego bólu zadka osób które straciły władze? Może mi wytłumaczysz, bo ja nie widzę tej tragedii co się niby dzieje.


@ILOVEPOLAND: Mogą cię inwigilować bez kontroli i mogą Ci
@bygsyti: Słabe porównanie, chcę widzieć konkret co się takiego zmieniło, że jest taka tragedia jak to maluje opozycja? Żyję normalnie moja rodzina znajomi tak samo, nie napada nas policja o 6 rano nikogo nie zamykają, jedzenia mi nie brakuje, paliwa, srajtaśmy itp również. Ludzie jak pracowali tak nadal pracują nikt nikogo nie pozwalniał, na litość naprawdę jest coś co się zmieniło przez co zwykłemu obywatelowi jest gorzej?
@ILOVEPOLAND:

Słabe porównanie, chcę widzieć konkret co się takiego zmieniło, że jest taka tragedia jak to maluje opozycja?


Porównanie dobre... pytanie które zadałeś świadczy tylko o tym, że go nie zrozumiałeś. Prościej: ryba psuje się od głowy.

To że nie jesteś pałowany itp. oznacza tyle że potencjalny pałujący ma nad sobą władzę sądowniczą, która może go ogarnąć. O to zresztą chodzi w checks & balances. Aby zapobiec tyranii władze ustawodawcza,
@ILOVEPOLAND: Choćby roszczenie sobie prawa do decydowania które orzeczenie TK i kiedy publikować. Przypominam, że jedno z orzeczeń którego publikacji odmawiali dotyczyło konstytucyjnego prawa do informacji - a właściwie niekonstytucyjnego jego ograniczenia. Już ograniczono konstytucyjne prawo do własności - i kto ich zmusi do publikacji orzeczenia?!

Jesteś pewien, że przy tym tempie nie zamachną się choćby na wybory które mogą odsunąć ich od władzy?!
@rzep: Inwigilują od zawsze, jakimś cudem w 2014 miałem wizytę panów policjantów wypytujących się w jakim celu i w jaki sposób udaję się do Warszawy w dniu 11.11 itp. Nie wspomnę już o bezpodstawnym przeszukiwaniu mieszkania po pierwszym zatrzymaniu. Wracając do inwigilacji to wszystko nas inwigiluje facebook, google, microsoft, sieci komórkowe itd dla mnie może być to i cba, cbś, ja nie kradnę, nie biorę do łapy, więc nic mi nie
to znaczy co tam było niekonstytucyjnego?


@schizotypowycynik: Eh... wypowiadasz się tak kategorycznie, a nawet nie sprawdziłeś?!

Fragment orzeczenia:

8. Art. 137 ustawy powołanej w punkcie 1:

a) jest zgodny z art. 112 Konstytucji oraz nie jest niezgodny z art. 62 ust. 1 i art. 197 Konstytucji,

b) w zakresie, w jakim dotyczy sędziów Trybunału, których kadencja upływa 6 listopada 2015 r., jest zgodny z art. 194 ust. 1 Konstytucji,

c) w
@ILOVEPOLAND: Rzepliński taki zły bo przydziela sędziów do spraw...

To zabawne jak pisowcy swoje nieudacznictwo uzasadniają osobą Rzeplińskiego - pod orzeczeniami podpisują się wszyscy sędziowie i po stronie TK stają Krajowa Rada Sądownictwa, Krajowa Rada Radców Prawnych, Naczelna Rada Adwokacka, Rady wydziałów prawa uniwersytetów, Rzecznika praw obywatelskich... ta lista jest bardzo długa.

rozumiem. Jest to wyraźniepisane pod konkretną partię polityczną, rządzącą przed wyborami. Co takiego jednak jest niezgodne z konstytucją?


@
@maniac777: czyli tak: sędziowie są wybierani w określonym terminie przed wygaśnięciem kadencji poprzednika, ale zaprzysięgani po jej wygaśnięciu. Czyli pis musiał wybrać tych sędziów przed wygaśnięciem kadencji trzech pierwszych, bo inaczej poprzednio wybrani by zostali zapezysiężeni.
Nadal nie rozumiem czemu tych drugich trzech zostało wybranych skoro byli już wybrana pierwsza trójka. To nie ma żadnego sensu. Chyba że pis zrobił akt prawny uznający wybór tamtej trójki za nieważny, co mogło by
@ILOVEPOLAND:
1. Prezes TK oprócz tego że jest sędzią to jeszcze reprezentuje TK na zewnątrz.
2. Nikt w mediach orzeczeń nie wydawał, a Rzepliński mówił o oczywistościach.
3. Na rozprawie głos prezesa TK liczy się tak samo jak głos każdego innego sędziego
4. Nawet gdyby wykluczyć głos Rzeplińskiego to orzeczenia zapadałyby dokładnie takie same. (w najgorszym wypadku byłoby 3 do 9).
5. Konstytucja przewiduje nieusuwalność sędziów TK (i dobrze).
@schizotypowycynik: Zaprzysiężenie sędziego TK (wg obecnej wykładni) powinno się odbyć po wyborze, a przed podjęciem przez niego obowiązków. Termin wygaśnięcia mandatu poprzednika nie ma nic do rzeczy.

Nadal nie rozumiem czemu tych drugich trzech zostało wybranych skoro byli już wybrana pierwsza trójka. To nie ma żadnego sensu. Chyba że pis zrobił akt prawny uznający wybór tamtej trójki za nieważny, co mogło by być zgodne z prawem, ale strasznie #!$%@? zawłaszczanie państwa.
@KsiegaRekordowSzutki:

Teraz wystarczy trochę pogrzebać, posprawdzać życiorysy/przebieg kariery różnych osób


Napisałeś:

Popiełuszką to był majstersztyk w jego wykonaniu i ówczesnych służb.

skazani na śmierć.


Jeżeli podajesz takie informacje publicznie to na tobie spoczywa ciężar pokazania faktów. Jeżeli tego nie zrobisz to jest to zwykłe zniesławienie. Tymbardziej, że sugerujesz, że ktoś miał udział w śmierci jakieś osoby.

Już i tak bardzo dużo podpowiedziałem.


a więc?
@schizotypowycynik: Tak jak konstytucja przewiduje, że
- Orzeczenia TK są ostateczne i mają moc powszechnie obowiązującą? (pis uważa, że niekoniecznie)
- Orzeczenia podlegają niezwłocznemu ogłoszeniu w dzienniku urzędowym? (pis nie ogłasza)
- Tak jak przewiduje, że sędziowie TK są nieusuwali? (PIS uważa, że trzech usunął)
- Tak jak przewiduje, że sejm wybiera sędziów TK? (PIS uważa, że wybór zatwierdza prezydent)
- Tak jak prawa własności nie można ograniczyć? (a PIS to
@Xianist: Nikogo nie zniesławiłem. Po prostu źle interpretujesz moje słowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po drugie, wykazałem dość dawno temu w jakiejś dyskusji pod znaleziskiem na wykopie, że Rzepliński nie jest krystalicznie czysty na jakiego się go kreuje, podpierając się głównie faktami z Wikipedii i innych źródeł.
Jeżeli ktoś uzna, że go znieslawiłem nadinterpretując moje słowa to będę tłumaczył się przed sądem jak mnie pozwie. Tu nie
@dawid123321: Szanuję go za uznanie nacjonalizacji pieniędzy z OFE za zgodną z konstytucją. Nie może być tak, że wyzyskuje nas zachodni kapitał, który robi na tych pieniążkach świetny biznes, a Polacy nic z tego nie mają. Tusk i prof. Rzepliński zrobili to wbrew neoliberalnym poglądom o świetności prywatyzacji. Chwała im za to, że podjęli odważną i mało popularną decyzję.
@maniac777:

Tak jak prawa własności nie można ograniczyć?

nie wiem, do czego się odnosisz, ale chyba można. Ja ponoć popełniłem i to dwa razy przestępstwo dysponując swoją własnością, to jest oddając blotter z lsd koledze. A gdybym miał samochód terenowy to mogliby go powołać do wojska. Można karać za spożywanie własnego piwa na podstawie strasznie niejasnych przepisów i tak dalej. To regulują ustawy. Ale poza tym PO bezprawnie zamknęło legalne sklepy
@schizotypowycynik: Piję do ustawy o ziemi. Można prawo własności w pewnych sytuacjach ograniczyć, ale nie w sposób który narusza istotę tego prawa, a jednym z kluczowych elementów prawa własności jest możliwość jego zbycia lub nabycia. Ustawa o ziemi przewiduje, że nie możesz ziemi sprzedać komu chcesz i jeżeli nie jesteś rolnikiem nie możesz jej kupić. Nawet jak jesteś to wolno ci kupić tylko w gminie w której od lat mieszkasz -