Wpis z mikrobloga

Hej, niedługo jadę do Malmo, jest tam bezpiecznie? Czytałem, że 1/3 mieszkańców to imigranci. Jakich dzielnic unikać i co polecacie zobaczyć? Pewnie odwiedzę też Kopenhage bo to rzut beretem. #szwecja #malmo #podroze
  • 12
  • Odpowiedz
@Desson: Jest bezpiecznie :).
Mieszkałem sporo czasu w Malmo (ojciec w szwecji, na wakacje przyjeżdżałem), a teraz w vellinge (obok). Bez problemu można łazić cały dzień i nic się nie dzieję. Nawet w dzielnicach arabusów (czego w sumie nie polecam, bo tam i tak nic nie ma + można dostać w łeb :D).
Warto iść nad kanały, pozwiedzać stare miasto, ryneczek. Ogółem 2-3 dni i obejdziesz wszystko (w sensie miasto, bez
  • Odpowiedz
@Kodziak: czym najlepiej się poruszać po mieście? Myślałem nad wypożyczeniem roweru, zwiedziłem tak całe Oslo swego czasu. Ile takie wypożyczenie może kosztować?
  • Odpowiedz
@Desson: A szczerze to nie wiem. Sam chodziłem zwykle na piechotę albo samochodem, lecz tą drugą opcję odradzam, bo darmowych parkingów tam prawie nie ma (oprócz sklepów na 2-3h).
  • Odpowiedz
@Desson: Cale Malmo pewnie zwiedzisz z buta dosc szybko - starowka, kanaly, twierdza i Turning Torso. Polecam tez pobliskie Lund z ciekawa katedra i terenem uniwerku. Kopenhaga to tam juz odleglosci wieksze i pewnie rowe sie przyda. No i przejazd samochodem przez most do Danii robi wrazenie, ale to jednak sporo kasy.
  • Odpowiedz
@Desson Nic się nie dzieje, paliłem sziszę w knajpie na przedmieściach, gdzie byliśmy z kumplem jedynymi białymi na sali i włos nam nie spadł z głowy ;)
  • Odpowiedz
@Desson: To od Ciebie zależy. Czy przylatujesz tylko zwiedzać i tyle, czy chcesz sobie pożyć w Szwecji przez parę dni ;) Główne atrakcje w Malmo to tak 2-3 dni, Kopenhaga to inna bajka. Stolica, dużo zabytków, atrakcji (np. Christiania ( ͡° ͜ʖ ͡°)), wiele rzeczy do zobaczenia. Ale byłeś w Oslo więc wiesz, że wszystko rozbija się o kasę, Kopenhaga jest droga.
I polecam w Malmo zaopatrzyć
  • Odpowiedz