Wpis z mikrobloga

@felixd: Jaki cudny Tecnam.... zazdroszczę.
Zawsze chciałem, ale mam dyskwalifikującą wadę wzroku. Co prawda przepisy czasem się zmieniają, ale chyba nie doczekam. na razie planuję wycieczkę do Poznania i lot SR20 na tamtejszym symulatorze. Zawsze to coś więcej.
@Inboxie: Zawsze możemy na spółę wynająć samolot i myknąć jakiś lot jak zrobię licencję :) Masz kanał na YT - zobaczysz jak się uczę latać :) sam ocenisz czy bezpiecznie będzie ze mną polecieć :)
@felixd: Tag w obserwowanych, kanał yt już zasubskrybowałem.
Zrzutka na wynajem wychodzi taniej niż pół godziny w symulatorze! ( ͜͡ʖ ͡€)
Zanosi się na to, że nie opędzisz się ode mnie.
@Inboxie: a chociaż konsultowałeś to z lekarzem orzecznikiem z uprawnieniami na te klasy do licencji samolotowej? Bo dużo ludzi odpuszcza przez niby jakieś wady wzroku albo okulary a to już nie te czasy, warto się zbadać. A może np. w Czechach mniej wymagają ? :P
@RobieStrony: Wymagane jest widzenie obuoczne. Ja mam jedno.
Co prawda nie jest to kompletna ślepota jednego oka, ale nie daje się skorygować i wykracza poza dopuszczalne przepisami normy.
Mam to "od dziecka". Co prawda mózg kompensuje jakoś tę wadę i nie mam problemów z widzeniem przestrzennym (tylko w "realu", okulary 3D nie działają), zatem w normalnym codziennym życiu nie mam żadnych problemów - bezkolizyjnie poruszam się pieszo i samochodem ( ͡