Wpis z mikrobloga

@dynamitri: bo każdy użytkownik jest jednocześnie akcjonariuszem i współwłaścicielem całej sieci. Przy rejestracji użytkownik otrzymuje SteemPower (akcje serwisu) o obecnej wartości $2.5.

Każdy użytkownik poprzez właściwą aktywność w serwisie ma szansę zwiększyć swoje udziały, które są jednocześnie reputacją w serwisie.

Najbardziej jednak serwis przydatny jest dla bloggerów, którzy często prowadzą swoje blogi na niszowe tematy z czystej pasji. Steemit daje im możliwość monetyzacji ich twórczości, jednocześnie nie wymagając od użytkowników żadnego
@steemit usuń konto ( ͡° ͜ʖ ͡°)


przecież pisali, że obecnie to nie działa ( ͡ ͜ʖ ͡)

PS. Na Steem konta usunąć się nie da. Wszystko co zostanie raz wpisane w blockchain, zostanie tam już na zawsze. Jeżeli by nawet przyszło FBI, i powiedziało, że zamyka Steemit.com, to wszystko nadal jest i zawsze będzie zapisane w publicznej zdecentralizowanej bazie danych.
chociaż te 0.5BTC moglibyście dać...


@dynamitri: wbrew pozorom, te $2.5 nie jest po to, by dać jakiś prezent użytkownikom na początek (tak jak robił PayPal), lecz po to by spełnić techniczne wymagania do tego, by wszystkie transakcje w sieci były darmowe.

Mając mały SteemPower nie jesteś w stanie np. spamować serwisu. Natomiast by móc opublikować na początek cokolwiek, każdy użytkownik musi mieć jakieś minimalne SteemPower - stąd ten prezent na początek.
@steemit czy są jakiekolwiek środki kontroli treści w serwisie?


@Gumaa: to użytkownicy sami zajmują się "kuratelą" tj. moderowaniem treści. Np. komentarze osób o bardzo niskiej reputacji (np. botów) są domyślnie ukrywane (możne je zobaczyć po kliknięciu w danym poście "pokaż komentarze osób o niskiej reputacji").

Użytkownicy mogą flagować dane posty, jeżeli ich zdaniem naruszają ważne zasady. Jeżeli odpowiednia liczba osób o odpowiedniej reputacji zgłosi post, dany post traci nagrodę, a np.
@steemit: na portalu pod tymi postami są kwoty rzędu 1500 dolców w kilkanaście godzin pod dodaniu arta. To jest kasa jaką zarobił autor tego wpisu?


@revoruless: przez pierwszy okres głosowania trwa ok 24h. Przez ten czas wyświetlany jest Potential Payout. Drugi okres głosowania trwa 30 dni.

Po zakończeniu każdego okresu głosowania na dany post, kwota przy danym poście jest rozdzielana według algorytmu, który:
- 25 % rozdziela pomiędzy osoby, które
źródło: comment_ujFin8MHoctVhQ9Li3jubl0T8KIJ7wpa.jpg
Co jakiś czas widzę jak ktoś się chwali że na steemit ma swoją pump grupę, która pompuje określone treści i robią w jajo cały system. To są ludzie co mają naście lub kilkadziesiąt kont i tak kręcą lody.
To są ludzie co mają naście lub kilkadziesiąt kont i tak kręcą lody.


@Wymazywanie: można mieć i 1000 - ale sama liczba kont nic nie daje. Liczy się reputacja w serwisie - SteemPower.

Bardziej opłaca się mieć jedno silne konto niż wiele mniejszych, bowiem:

Voting Power (A+B) > Voting Power (A) + Voting Power (B)
@Wymazywanie: Zawsze się znajdą szemrane typy, które albo np. używają botów do złych rzeczy, abo plagiatują, albo w inny sposób próbują ugrać coś dla siebie nie grając fair.

Natomiast wierzymy, że dzięki temu, że system jest transparentny, wszystkie takie rzeczy mogą być łatwo naświetlone a stosowne zmiany mogą zostać potem wprowadzone do systemu.

Osoby, które zauważyły i opisały jakieś nieprawidłowe zachowanie innych osób, na których traci cała sieć, zwykle za swoje
można mieć i 1000 - ale sama liczba kont nic nie daje. Liczy się reputacja w serwisie - SteemPower.


@steemit: czy za pomocą tych 1000 kont może nabić sobie reputację na jednym lub więcej kont?
@Gumaa: teoretycznie tak, w praktyce byłoby to bardzo trudne, by tego nikt nie zauważył. by założyć 1000 kont należałoby mieć 1000 kont Facebookowych albo Redditowych z odpowiednią reputacją. Facebook obecnie wymaga podania unikalnego numeru telefonu przy rejestracji, kiedy zachodzi podejrzenie, że ktoś zakłada kolejne konto.

Alternatywnie ktoś mógłby założyć 1000 kont bez Facebooka czy Reddita za pomocą interfejsu z linii poleceń, jednak musiałby te konta samodzielnie zasilić sumarycznie kwotą ok 10
@steemit: Witam i przepraszam, że tak późno, ale ciekawi mnie ten temat. Powiedzmy że blogerem nigdy nie byłem ale mam ciekawy pomysł na jakiegoś bloga to w jaki sposób moje wpisy mogą stać się widoczne dla innych użytkowników steemit jako, że moja widownia/czytelnia obecnie wynosi 0? Działa to na podobnej zasadzie jak subreddity i tagi na wykopie - odpowiednio otaguję i zobaczą to osoby, które dany tag obserwują?
@adriano30: bardzo dobre pytanie, gdyż faktycznie początek może być trudny.

Bardzo ważne, jest to by dobrać właściwe tagi. Każdy wpis można opatrzyć tylko 5-cioma tagami, więc warto się zastanowić jakimi. Używanie tagów, których (nad)używają prawie wszyscy (jak #steemit, czy #introduceyourself) raczej nie pomoże, bo wśród morza postów z tym tagiem trudniej będzie komuś taki post znaleźć... no i zmarnujesz jeden tag.

Bardzo dobrym pomysłem jest na pewno założenie także