Wpis z mikrobloga

Jakbyście mieli wybrać styl w jakim zbudowany byłby Wasz wymarzony dom, taki azyl, to jaki by to był z wymienionych? Chodzi mi o styl, nie o konkretny przykład.

#architektura #ankieta #azylboners
Pobierz izka_pyzka - Jakbyście mieli wybrać styl w jakim zbudowany byłby Wasz wymarzony dom, ...
źródło: comment_9R7HI4YPAcLHlsX9UcWtlkYYIIWKBvp5.jpg

dom w stylu:

  • nowoczesny, minimalistyczny 44.8% (870)
  • dwór angielski 6.0% (117)
  • domek katalogowy polski 14.9% (290)
  • angielska cottage 4.2% (81)
  • tradycyjny dworek polski 14.2% (276)
  • styl południowy (hispański, włoski) 7.3% (141)
  • dworek francuski 5.6% (109)
  • wiejska chatka 2.9% (56)

Oddanych głosów: 1940

  • 35
@izka_pyzka: moje marznie życia: prosty dworek polski. Bryła maksymalnie prosta. Biała elewacja, ciemny dach. Wejście do domu przez drewniany ganek. Wokół dużo drzew liściastych. Mogłaby też jakaś winorośl wyrastać na ten ganek. Oczywiście musi się znajdować w jakiejś spokojnej wiosce, z dala od miejskiego tempa życia. Może kiedyś się spełni (ʘʘ)
W zdjęciu - ideał :3
Pobierz rurek49 - @izka_pyzka: moje marznie życia: prosty dworek polski. Bryła maksymalnie pr...
źródło: comment_JnPAkcyAalMnF91M522ZRJ5uYvOBxapA.jpg
ten minimalistyczny będzie wyglądał jak nowoczesne betonowe kloce z prlu


@hadrian3: Będzie wyglądał tak jak teraz. Tak samo jak PRLowskie kloce wyglądają tak samo. Zmieni się najwyżej ich postrzeganie, ale raczej nie negatywnie. Jeśli nie widzisz różnicy między minimalizmem i elegancją a PRLem, to nie zazdroszczę.
@kocham_jeze: wszystkie nowoczesne rzeczy mają etap przejściowy kiedy to już wszyscy tak projektują. Dla mnie to dom bez duszy, ładny na te czasy prawda. Tak jak nowe samochody, za 15-20 lat nie będą już niczym nadzwyczajnym a my nie będziemy się za nimi oglądać. Za 50 letnim samochodem obejrzysz się i za 20-30 lat.
@hadrian3:

Dla mnie


I to jest podsumowanie twojego komentarza. Cały jest oparty na pojęciu "duszy", która oznacza dla ciebie pewnie zdobienia, cegłę, piaskowiec, bluszcz, rośliny, słomiany dach itd. Jest to też związane z odczuwaniem przez ciebie nostalgii, czyli najgroźniejszego dla postępu uczucia. To wszystko należy do przeszłości. Kiedyś właśnie tak wszyscy projektowali, dlatego bez sensu wydaje mi się fragment

wszystkie nowoczesne rzeczy mają etap przejściowy kiedy to już wszyscy tak projektują
@kocham_jeze: #!$%@? jak potłuczony, wybieramy sobie dom w którym mamy mieszkać a ty mi tu piszesz o hamowaniu postępu cywlizacyjnego. W komentarzu daję przykład nowoczesnego budynku szkoły z mojego miasta, dawniej przyjeżdżały tu gromadki azjatów zachwycając się tym budynkiem. A teraz weźmy collegium minus uamu, ten budynek będzie ładnie wyglądał już zawsze. Przykro mi to mówić, ale pewnie nie będzie mnie stać żeby sobie zmieniać dom co 20 lat, żeby zawsze
Pobierz hadrian3 - @kochamjeze: #!$%@? jak potłuczony, wybieramy sobie dom w którym mamy mies...
źródło: comment_hnV1N3gMYcYzdIkh1R7lVmh6vsy3FMOr.jpg