Wpis z mikrobloga

  • 27
WYKOPOWY TURNIEJ SZACHOWY!
Zgodnie z zapowiedzią próbujemy zrealizować turniej szachowy. Wstęp otwarty dla wszystkich! Gramy w trybie double elimination, czyli do dwóch porażek. Tempo gry 10|5, czas na rozegranie partii między graczami maksymalnie 3 dni. Zapisy do 06.09. Wszystkie potrzebne linki na końcu wpisu. Szczegóły w regulaminie. Jak nie jesteś pewny czy znajdziesz wystarczająco czasu - nie graj! Powodzenia!

REGULAMIN:
1. Turniej rozgrywany jest na platformie LiChess (posiadanie konta nie jest wymagane)
2. Format rozgrywek: double-elimination
3. Tempo partii: 10|5 (czas podstawowy 10 min, czas doliczany po każdym posunięciu 5s)
4. W wyjątkowych sytuacjach możliwa jest zmiana tempa gry po uzgodnieniu przez obu graczy oraz organizatora
5. Gracze rozgrywają pomiędzy sobą jedną partię z kolorami wylosowanymi przez LiChess
6. W przypadku remisu, gracze rozgrywają drugą partię z odwróconymi kolorami
7. W przypadku dwóch remisów, rozgrywana jest trzecia partia, gdzie remis oznacza wygraną czarnych (kolory ponownie losowane przez LiChess)
8. Zaleca się zachować linki do partii w celu roztrzygania ewentualnych sporów
9. Gracze ustalają termin i godzinę spotkania między sobą
10. Czas trwania jednej rundy: max 3 dni. Możliwe jest rozgrywanie kolejnych partii przed zakończeniem poprzednich rund
11. Wyniki podawane są przez zwycięzce w tym poście, w formacie "Mecz [NR_MECZU] - Zwycięzca [LOGIN]".
12. W przypadku braku kontaktu ze strony jednego z graczy, drugiemu z nich przysługuje walkower po upłynięciu czasu trwania rundy
13. NIE MASZ CZASU - NIE GRAJ! Wszystkie osoby, które przegrają walkowerem nie zostaną dopuszczone do gry w przyszłych edycjach.
14. W przypadku skojarzenia dwóch nieaktywnych osób, organizatorowi przysługuje prawo do ingerencji w drabinkę turniejową w celu wyeliminowania graczy z rozgrywek

Zapisy odbywają się za pomocą serwisu WykoEvent.
LINK DO ZAPISÓW
Czas na rejestrację: do końca 06.09.2016
Drabinka turniejowa (aktualizowana na bieżąco): LINK DO DRABINKI

#szachy #wykopowyturniejszachowy
  • 47
  • Odpowiedz
Tempo gry 10|5, czas na rozegranie partii między graczami maksymalnie 3 dni. Zapisy do 06.09.


@Fuv: Jak mam to rozumieć? że od 7.09 mam 3 dni żeby się zsynchronizować online z przeciwnikiem do rozegrania partii 10|5 tak? Co w przypadku jeżeli okaże się to niemożliwe?

EDIT: sorki doczytałem już ;) Ale wciąż zostaje kwestia kiedy naprawdę nie da się zsynchronizować, ludzie pracują na rozłączne zmiany, albo akurat są zajęci czym innym
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@ShutUpMeg: Tak masz to rozumieć właśnie. Macie trzy dni żeby się dogadać i rozegrać partię. Pół godziny raz na trzy dni nie wydaje się wygórowanym limitem. Jeśli boisz się że nie jesteś w stanie wygospodarować tyle czasu, to nie grasz. Oczywiście jak się okaże że wyjątkowo niefortunnie się zgracie i mimo szczerych chęci nie znajdziecie pasującego terminu, to nikt nikogo nie zabije jak potrwa to jeszcze dzień czy dwa dłużej.
  • Odpowiedz
@Fuv: Widzę że kolega jeszcze dzieci nie ma ;) Dlatego na razie grałem albo korespondencyjnie (ruch na 1-3 dni) albo blitz/bullet w nocy bo w dzień głupio było przerywać partię albo próbować ogarniać kilka rzeczy jednocześnie.
No ale spróbuję, może nie będzie tak źle - dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ShutUpMeg: Zerknij na punkt 4.

4. W wyjątkowych sytuacjach możliwa jest zmiana tempa gry po uzgodnieniu przez obu graczy oraz organizatora

Rozmawiając z @Fuv uznaliśmy, że w takich sytuacjach jak twoja, jeśli będzie to konieczne, można np. zmienić tempo na szybsze. Oczywiście pod warunkiem, ze dogadasz się z przeciwnikiem i to zgłosisz.
  • Odpowiedz
@ShutUpMeg: Nie aż tak bardzo jak ci się wydaje, dwa lata temu ludzie się wycofywali z mojego turnieju z podobnych powodów, a do rozegrania była tylko jedna partia 15 na trzy dni. Może ta furtka pozwoli na uniknięcie takich sytuacji.
  • Odpowiedz
12. W przypadku braku kontaktu ze strony jednego z graczy, drugiemu z nich przysługuje walkower po upłynięciu czasu trwania rundy


@Fuv: @zly_wieczor: to chyba trzeba inaczej rozwiązać, bo znajdzie się jakiś zawadiaka, który będzie się zgłaszał na koniec czasu rundy. Niestety większość takiej odp. nie odczyta w terminie. Można podzielić rundę na termin umawiania się i termin rozegranie partii, np: po 1,5 dnia lub 2:1 lub 1:2 dni.
  • Odpowiedz
@deede: Myślę, że takim zawadiakom, którzy zgłaszać się będą na ostatnią chwilę łatwo udowodnić złą wolę. Można roboczo uznać, że kontakt między zawodnikami ma nastąpić w ciągu 1-2 dni od skojarzenia rundy. Przy czym wiadomości prywatne są niezłym dowodem na moment kontaktu i próby niesportowego zachowania.

  • Odpowiedz
@Fuv: czemu drabinka, a nie szwajcarski? Przecież to nie będzie wiele zabawy jako gracz o elo 900 trafić na koksa 2100 i odpaść w pierwszej rundzie. W szwajcarskim to przynajmniej sobie taki mirek pogra z kimś o podobnym poziomie.
  • Odpowiedz
@MaIutkiCzlowiek: z drugiej strony nie mamy oficjalnych rankingów i ktoś mógłby sobie specjalnie zanizyc w trakcie deklarowania żeby grać z najsłabszymi. Ewentualnie ściągać ranking z lichess, ale po pierwsze nie każdy ma tam konto, a po drugie niektórzy mogą nie chcieć ujawniać (tak jak ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)).
  • Odpowiedz