Wpis z mikrobloga

Społeczność mirko liczę na waszą wszechstronną wiedzę bo jestem kompletnym idiotą w tej kwestii. Potrzebuję nowy zestaw komputerowy bo moja dotychczasową skrzynka to stary śmieć a złapałem trochę zajawki na edycję wideo (kupiłem sobie quadrokoptera) W Xkom mają gotowe zestawy składane przez właśnie ta firmę i mają całkiem dobre opinie, ale wiadomo jak to jest z opiniami w internecie, w oko wpadł mi taki zestaw:

http://www.x-kom.pl/p/308166-desktop-lenovo-300s-11-i5-6400-16gb-1000-dvd-rw-gt730-win10x.html
Czy jest to dobra propozycja do obróbki wideo? Czy jednak któryś z gotówkowe sygnowany hej przez xkom będzie lepszą propozycją? Budżet do ok 2500zł ale jeżeli będzie jakaś petarda zestaw to do ok 2800zł
Składać nie chce bo nawet nie wiem jak podejść do tematu
#komputer #komputery #zestawkomputerowy #pcmasterrace
  • 12
@mamrotekk rozumiem ale w tej cenie chyba trzeba iść na jakieś kompromisy, nie można mieć wszystkiego, nie oczekuję też czegoś bardzo szybkiego, mój telefon działa sprawniej niż mój komputer stacjonarny więc przesiadka na cokolwiek będzie dla mnie dużym skokiem
@specialized_Darek: Tyle byś zapłacił za same cześci w tym samym sklepie KLICK Z tym że wiadomo co kupujesz, bo w tych gotowcach zasilacz/RAM/Dysk/Płyta Główna moze być firmy karzak, albo wystarczy ze te czesci sa mało wydajne przez co cały komputer moze chdozic wolniej/mniej wydajniej.
W kazdym razie zależność jest taka że w gotowcach na czymś muszą zaoszczędzić by im to się opłacało.
@specialized_Darek: obróbka video wymaga procesora i pamięci. Mi proste łączenie kilkuminutowego filmu w HD zabiera 10min na i5-750 i 6GB ramu. Polecam dużo ramu i dysk SSD, proc. co najmniej 4 wątki. Jak po taniości to używka iCore 1gen np ten proc co mam kosztuje 150zl, albo i7-860. Z płytą kupisz za parę stówek. Do rozważenia.
@mamrotekk zestaw który wrzuciłeś do koszyka nieco różni sie i jest tańszy niż gotowiec z xkom za 2849zł rozumiem, że to co proponujesz jest nieco tańsze i "lepsze" Sorry że zawracam głowę ale komputer nigdy nie był moim zainteresowaniem