Wpis z mikrobloga

@MysGG: Wskaźniki techniczne nie zawodzą :). Do tego jesteśmy już po martwym okresie wakacyjnym i na koniec września mamy bardzo ciekawe wydarzenie w skali globalnej, czyli oficjalne dołączenie RMB do koszyka walutowego SDR, co w efekcie będzie oznaczać osłabienie znaczenia dolara.
z kopania w kopalniach


@i_love_poland: Większej bzdury nie słyszałem :) ma to zerowy wpływ na kurs BTC. Z góry znana jest całkowita liczba BTC jaka będzie do wykopania. Co roku tych BTC jest do wykopania mniej. Kurs jest matematycznie skazany na wzrost.
@Amelek: Co roku w obiegu BTC jest coraz więcej i kopalni jest więcej, to że jest znana całkowita ilość BTC możliwych do wykopania nie ma wpływu na obecną chwilę i dalszą przyszłość, gdyż ciągle jest ich więcej
Co roku w obiegu BTC jest coraz więcej i kopalni jest więcej, to że jest znana całkowita ilość BTC możliwych do wykopania nie ma wpływu na obecną chwilę i dalszą przyszłość, gdyż ciągle jest ich więcej


@i_love_poland: Kompletna bzdura :) Wbrew Twojemu rozumowaniu powiem Ci że nie ma to absolutnie wpływu na cenę. Mało tego każdego dnia, miesiąca, roku tych BTC wykopywanych jest coraz mniej - a więc są coraz bardziej
w obiegu jest coraz więcej, jak jest czegoś nadmiar to cena idzie w dół


@i_love_poland: nie dotyczy to BTC. może @pawlo74 Tobie to wytłumaczy lub np @wymazywanie lub inny doświadczony użytkownik. Ja nie pozjadałem wszystkich rozumów więc chciałbym by ktoś bardziej doświadczony wyjaśnił Ci dlaczego nie masz racji jeśli chodzi o BTC.
@i_love_poland: oj mieszasz, jeśli popyt równoważny podaż, to cena nie musi spadać. W przypadku BTC popyt jest nadal mniej więcej stały, przy bańkach/wzrostach jest znaczny skok popytu z powodów spekulacyjnych. Podaż akurat właśnie po halvingu zmalało o 50%. Więc podaż BTC nie jest stała, jest stała tylko przez około 4 lata do halvingu. Teraz podaż spadła o połowę. Więc nawet jeśli popyt nam jebnie o 25%, to i tak mamy wzrost